Masz tylko jedno dziecko? Dostaniesz specjalne świadczenie od państwa

Masz tylko jedno dziecko? Dostaniesz specjalne świadczenie od państwa

500 plus i rodziny korzystające ze świadczeń programu PiS, czekają zmiany. Zwiększenie progu dochodowego może zmienić zasady przyznawania środków. Choć sam program i nastroje polityczne wokół niego wciąż wzbudzają kontrowersje, okazuje się, że coraz więcej rodziców może zostać uprawnionych do pobierania świadczeń. 

O comiesięczne środki z programu 500 plus na pierwsze dziecko  mogą wnioskować rodzice, których dochód miesięczny na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym nie przekracza 800 zł (w przypadku niepełnosprawnego dziecka lub dzieci 1200 zł). Teraz może się okazać, że do pobierania świadczeń, uprawnionych będzie znacznie więcej rodzin. Czy PiS szykuje zmiany?

Czy 500 plus przysługuje na jedno dziecko? Idą zmiany

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, przyglądając się zmianom towarzyszącym gospodarce, poddaje refleksji zasady przyznawania środków z programu Rodzina 500 plus. Wszystko za sprawą galopującej inflacji - rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie Polaków może zmusić polityków do zmian w regulaminie. Podczas wywiadu dla "Sygnałów dnia" na antenie Polskiego Radia, minister Elżbieta Rafalska zauważyła, że poprawiająca się sytuacja Polaków skłania do refleksji nad zmianami dotyczącymi sposobów przyznawania świadczeń. Zdaniem Rafalskiej, coraz mniej rodzin decyduje się na pierwsze dziecko. Dlatego rząd PiS poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem zmian polegających na tym, że świadczenie będą otrzymywały także rodziny z jednym dzieckiem. Czy dzięki temu PiS chce zachęcić Polaków do powiększania rodzin? Flagowy program PiS wciąż wzbudza wiele emocji. 500 plus oskarżane jest o uszczuplanie budżetu państwa i luki w regulaminie przyznawania środków, które prowadzą do wyłudzeń. Autorzy strategii rządowej zaś oskarżani są o kupowanie głosów wyborczych od ludzi najbiedniejszych. Jednocześnie, większość Polaków uważa, że program jest potrzebny i pomógł ubogim rodzinom zacząć godnie żyć. Rafalska podczas wywiadu zaprzeczała, jakoby pojawiła się możliwość zwiększenia świadczenia do 1000 zł miesięcznie. Minister zaznaczyła, że także w jej ocenie, program wymaga wielu zmian i udoskonalenia. Najbliższa ocena działania 500 plus datowana jest na wrzesień. Czy monitoring pobierania świadczeń wypadnie na korzyść PiS?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Otwarty bunt w PiS! Władze partii szydzą z Morawieckiego
  2. Prawica znienawidziła Kota za to, co zrobił swoim dzieciom. "Jeszcze gorzko zapłaczesz"
  3. Największa porażka PiS tej kadencji! Mieli ujawnić skandal, tylko się ośmieszyli
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News