Niebezpieczna funkcja w produktach Apple. Uaktywnia się po wypowiedzeniu hasła 108

Niebezpieczna funkcja w produktach Apple. Uaktywnia się po wypowiedzeniu hasła 108

Siri jest inteligentnym osobistym asystentem dostępnym w telefonach iPhone, który potencjalnie ma pomagać i ułatwiać użytkownikowi wiele spraw. Jak się okazuje, może też przez przypadek spowodować poważne kłopoty. Jeśli chce się ich uniknąć, lepiej nigdy dla zabawy nie wypowiadać numeru 108.

Siri została wprowadzona w 2010 roku, jednak wciąż w jej działaniu zauważyć można wiele niedociągnięć. Jedno z nich odkryło kilku użytkowników Twittera, którzy namawiali innych internautów do wypróbowania sztuczki dodając, że "podziękują im później". Cała zabawa miała polegać na wypowiedzeniu "108" i zamknięciu oczy na pięć sekund.

Niestety niektórzy mogli wiele zapłacić za taką rozrywkę. Jak się bowiem okazało, 108 jest numerem służb ratunkowych w Indiach, więc po jego wypowiedzeniu Siri automatycznie łączy z odpowiadającym temu w danym państwie numerem. A wiadomo przecież, że za zajmowanie czasu policji, czy pogotowia dla zabawy, można zapłacić wysokie grzywny.

Oprócz 108 lepiej nie łączyć się także z takimi numerami takimi jak: 110, 000, czy 911. Ta rozrywka może się bowiem naprawdę drogo skończyć.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News