Masz Facebooka? Lepiej na to uważaj

Masz Facebooka? Lepiej na to uważaj Źródło: źródło: freegreatpicture.com, pixnio.com

Facebook zdecydowanie należy do grona najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie. Codziennie z portalu korzystają miliardy ludzi, co sprawia, że coraz częściej codzienne życie przenosi się właśnie na ten portal internetowy. Niestety, im większa uwaga i popularność portalu, tym większe zagrożenia.

O jednym z takich zagrożeń głośno zrobiło się całkiem niedawno. Mowa o nowym sposobie hakerów na przejmowanie kont użytkowników Facebooka i całych stron. Internetowi przestępcy mają na to swój sposób, który już pozwolił przejąć im niejeden profil. Co ciekawe, to oszustwo stosunkowo proste. Bazuje bowiem na tzw. phishingu, czyli upodabnianiu się do zaufanych portali. W przypadku Facebooka mowa oczywiście o tym medium społecznościowym. Hakerzy podsyłają sfałszowane powiadomienie użytkownikom Facebooka i liczą, że ten przejmie się informacją w nim zawartą.

Zuckerberg albo psikus

W poście, do którego przekierowywany jest użytkownik, znajduje się informacja, zgodnie z którą naruszony został regulamin Facebooka. Profil pod nazwą "Notifications Ads Maneger" informuje, że internaucie grozi usunięcie konta, chyba że ten zaloguje się ponownie, uprzednio przechodząc pod wskazany we wpisie adres. To oczywiście link do strony podszywającej się pod Facebooka. Zalogowanie się na takiej stronie to nic innego jak przekazanie hakerom danych potrzebnych, by uzyskać dostęp do konta. Wystarczy chwila nieuwagi, a nasz login i hasło znajdą się w niepowołanych rękach. źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News