Margaret odchodzi z Kościoła. Czarę goryczy przelała masturbacja

Margaret odchodzi z Kościoła. Czarę goryczy przelała masturbacja Źródło: Instagram/ @margaret_official

Masturbacja to powód, dla którego Margaret planuje wystąpić z Kościoła katolickiego. Gwiazda zdobyła się na równie szczere, co zaskakujące wyznanie. Powód apostazji jest iście zaskakujący, bowiem nie dotyczy samej wiary, a kościelnych nauk.

Masturbacja jest przez Kościół traktowana jako grzech, przez co praktykujący katolik musi się z niej spowiadać. Z takimi naukami nie zgadza się popularna piosenkarka Margaret. Niepokoi ją to do tego stopnia, że planuje z Kościoła wystąpić.

Masturbacja powodem odejścia z Kościoła. Margaret zaskakuje

Margaret udzieliła szczerego wywiadu dla magazynu "Playboy". Poruszyła w nim bardzo poważny i kontrowersyjny temat - wystąpienie z Kościoła. W Polsce ostatnimi czasy kwestia ta jest coraz częściej poruszana, głównie przez młodych ludzi, którzy najczęściej nie są zadowoleni z postaw hierarchów. Czasem to podejście brzmi dość rozsądnie - czy lepiej odejść ze wspólnoty, czy tylko zewnętrznie udawać przynależność do niej, poświęcić święconkę i zaśpiewać kolędę, lecz bez żadnej głębi duchowej? 

W przypadku Margaret jest inaczej. Jej argumentem za dokonaniem apostazji jest podejście Kościoła do masturbacji. Celebrytka nie może zaakceptować faktu, iż jest to grzech, z którego trzeba się spowiadać. 

Margaret szczerze o wierze i apostazji. Zyska naśladowców?

Gwiazda przyznała w rozmowie z Anną Mierzejewską, redaktor naczelną Playboya", że była praktykującą katoliczką. Jednak Kościół zraził ją swoim stanowiskiem do seksualności człowieka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mam takie wspomnienie z okresu nastoletniego, gdy jeszcze regularnie byłam przymuszana do chodzenia do kościoła i co tydzień spowiadałam się z masturbacji. LOL. Of course I did. Z perspektywy czasu przeraża mnie, jak bardzo poznawanie własnego ciała było i jest stygmatyzowane - obrazowo opisała Margaret.

Dzisiaj grzeje 1. 2-letni chłopiec chciał założyć sukienkę na ślub. Reakcja jego matki wprawia w osłupienie
2. Dowód osobisty. Nowe rozwiązanie nie pozwoli Ci zapomnieć o konieczności jego wymiany

Dodała potem, że jest to przyczyna, która spowodowała, że w najbliższym czasie planuje dokonać apostazji. Ciekawe, że nie zdecydowała o tym sama wiara, a kościelna nauka. Pozostaje pytanie, czy Margaret pozostała wierząca, czy kwestia masturbacji spowodowała całkowity zapał do religijności. Na pewno artystka zwróciła swoim szczerym wyznaniem uwagę, a jej słowa wywołają szeroką dyskusję, być może Margaret zyska też naśladowców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska piosenkarka przed laty miała poważny wypadek. Auto zostało KOMPLETNIE zniszczone. Do dziś nie uporała się z traumą i nie wsiadła za kierownicę
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po nich nie spodziewał!
  3. Motocyklista nie mógł przewidzieć tego, co się stało. Dwie ofiary śmiertelne tragicznego wypadku
  4. Wiemy ile rządowym samolotem latała Beata Szydło będąc premierem. KPRM ujawnia całą listę
  5. Miała jedne z najpiękniejszych ust świata. Cudowna kobieta umarła w makabryczny sposób

Źródło: Pudelek

Następny artykuł