Tak się zdobywa europejskie obywatelstwo (ZDJĘCIA)

Tak się zdobywa europejskie obywatelstwo (ZDJĘCIA)

Romans niczym z bajki. 71-letnia Szwedka poznała 34-letniego Gambijczyka. Wydawałoby się, że nic z tego nie będzie, a jednak - z pozoru niewinna znajomość przerodziła się w płomienne uczucie. Czy aby na pewno?

Historia ta ma swój początek w 2014 roku, kiedy to Maire była na wakacjach w Gambii. Kobieta poznała wtedy Sanneha. Para miała od razu wpaść sobie w oko i dodać do znajomych na Facebooku. Po powrocie Maire do ojczystej Szwecji, kobieta utrzymywała nadal kontakt z Sannehem. Wkrótce zaczęli ze sobą konwersować na Skype.

Grudzień 2016 roku był szczytowy dla ich związku. Wtedy to właśnie w Banjulu, stolicy Gambii Maire i Sanneh wzięli islamski ślub. Warto zaznaczyć, że wszelkie koszta ceremonii pokryła 71-latka z własnej kieszeni. Para zdążyła już skonsumować związek, ale jak uważa Szwedka, nie seks jest w tym wszystkim najważniejszy.

 - Życie jest krótkie, a ja chcę się bawić. Najważniejsza rzecz to być ze sobą i nie pozostać samotnym - mówi Maire.

Kobieta ufa swojemu nowemu mężowi. Nie obawia się, że ten ją zostawi. Ma jednak czego. Samotne starsze kobiety są często celem działań imigrantów, którzy w sprytny sposób chcą otrzymać obywatelstwo europejskiego kraju. Najczęściej chodzi o Szwecję.

Sama Maire się o tym już zdążyła przekonać. Jej dwoma poprzednimi mężami także byli imigranci. Pierwszy odszedł od Maire, gdy ich relacje się ochłodziły. Drugi przeczekał do uzyskania obywatelstwa szwedzkiego po czym zniknął. 71-letnia kobieta będzie mogła mówić o szczęściu i wierności Sanneha, jeśli ten w dwa lata po ślubie nagle jej nie opuści. Tyle czasu musi bowiem minąć by Gambijczyk otrzymał prawo do stałego pobytu w Szwecji.

źródło: expressen.se źródło: expressen.se źródło: expressen.se źródło: expressen.se źródło: expressen.se źródło: expressen.se

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News