Chociaż agresywne, rasistowskie komentarze niestety stają się w internecie normą, są jeszcze osoby, które starają się walczyć z narastającą modą na ksenofobię i nienawiść. Właśnie dlatego niezwykle ostro zareagowano na posty polskich internautów związane z pożarem ogromnego Grenfell Tower w Londynie, w którym zginęło 17 osób, 80 zostało ciężko rannych, a zaginionych nawet jeszcze nie zliczono. Tymi najbardziej rasistowskimi, szyderczymi zdaniami zajmie się teraz prokuratura.

Tragedia, która dotknęła w nocy z wtorku na środę Wielką Brytanię, poruszyła cały świat. Szczególnie zaktywizowała ona samych mieszkańców Wysp, którzy zaangażowali się w zbiórki pieniędzy, odzieży, czy żywności dla ofiar pożaru. W obliczu tych niewątpliwie dramatycznych zdarzeń znalazły się jednak także osoby, które próbowały uczynić z nich żart lub wykorzystać do upowszechniania komentarzy wypełnionych nienawiścią, czy po prostu rasizmem.

Chociaż prawdopodobnie nie zdawali sobie oni sprawy z konsekwencji, upomni się o nie na pewno Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jego przedstawiciele poinformowali już na Facebooku, że zdecydowali się poinformować prokuraturę o oburzającym zachowaniu niektórych internautów, aby ponieśli zasłużoną karę. Czytając udostępniane przez nich opinie czasami trudno się dziwić takiej reakcji instytucji.


 

...

Zobacz również

Zobacz również