Uchodźcy Francja
źródło: flickr.com, publicdomainpictures.com
Wiadomości Pikio - 6 Listopada 2016

Masoni do francuskich władz: Nadajcie obywatelstwa imigrantom z Calais

Masoni francuscy zjednoczeni w Wielkim Wschodzie Francji w wydanym przez siebie komunikacie zwrócili się do władz kraju. Członkowie Wielkiego Wschodu chcą, by władze nadali wszystkim imigrantom z Calais, których rozlokowano na terenie całego kraju, obywatelstwo.

W komunikacie opublikowanym przez Wielki Wschód na jego stronie facebookowej masoni bardzo pochlebnie wypowiadają się na temat działań dotyczących likwidacji obozu w Calais. Jak stwierdzili masoni, "warunku pobytu nie były godne wielkiej demokracji".

- Zważając na sytuację uchodźców w Calais, Wielki Wschód Francji przyjął z zadowoleniem zlikwidowanie dżungli. Warunki pobytu w niej uchodźców nie były godne wielkiej demokracji. Trzeba pochwalić decyzję, która umożliwia tym, którzy tego chcą, zamieszkać we Francji, będąc przyjętymi na całym terytorium narodowym - napisano w poście.

Wolnomularze zaznaczyli też, że zachowanie urzędników i obywateli kraju jest "ilustracją powitania i gościnności" wobec imigrantów i powinno być wzorem dla innych.

- Wysiłek lokalnych samorządów, funkcjonariuszy państwowych, stowarzyszeń i indywidualnych obywateli dla jak najlepszego przyjęcia uchodźców, jest ilustracją powitania i gościnności w stosunku do maltretowanych populacji, które uciekają przed wojną i fanatyzmem - ocenił Wielki Wschód.

Członkowie organizacji stwierdzili jednak, że trzeba pójść jeszcze o krok dalej w stosunkach z imigrantami. Ich zdaniem, uchodźcy z Calais powinni uzyskać status obywateli Francuskich, a co za tym idzie - wszystkie prawa, które przysługują Francuzom.

- Wielki Wschód popiera wszystkie inicjatywy, dzięki którym jutro uchodźcy staną się pełnymi obywatelami, z ich prawami i obowiązkami, które przynależą wszystkim we wspólnocie narodowej - podkreślili masoni w komunikacie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: ndie.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News