Fenomenalny trik, aby używać masła od razu po wyjęciu z lodówki. Dziecinnie proste, a ułatwia życie

Fenomenalny trik, aby używać masła od razu po wyjęciu z lodówki. Dziecinnie proste, a ułatwia życie Źródło: pixabay/congerdesign

Wyjmując masło prosto z lodówki z reguły mamy poważny problem, żeby skutecznie rozsmarować je na chlebie. Okazuje się, że jest dziecinnie prosty trik, aby w krótka chwilę uporać się z tym problemem.

Masło to niewątpliwie jeden z popularniejszych dodatków na kanapki. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie jedzenia chleba bez margaryny lub właśnie masła. Choć margarynę łatwo rozsmarować nawet zmrożona to z masłem już tak łatwo nie jest. Jest jeden prosty trik, który znacznie nam to ułatwi.

Twarde, zmrożone masło z rana to prawdziwy koszmar. Można na to zaradzić jednym trikiem

Masło prosto z lodówki to prawdziwy koszmar, zwłaszcza gdy się śpieszymy. Zawsze mamy i babcie radziły nam, aby delikatnym ruchem "skrobać" je nożykiem, ale to tylko częściowo rozwiązuje problem. Niektórzy z kolei wiedząc, że rano będą przygotowywali sobie kanapki do pracy, wyciągają masło na blat i chowają je do lodówki z powrotem dopiero po przygotowaniu kanapek. Niestety, ryzykują tym, że smarowidło zjełczeje.

Okazuje się, że powyższe praktyki można odstawić na bok, bo jest jeden, znacznie prostszy i mniej męczący sposób. Będziemy potrzebować do niego jedynie szklanki oraz wrzącej wody. Zaczynamy od wykrojenia z kostki masła kawałka, który nas interesuje, następnie kładziemy go na talerzyku. Później musimy przygotować gorącą wodę, najłatwiej będzie w czajniku.

W ten prosty sposób rozmrozimy masło

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gorącą wodę z czajnika wlewamy do szklanki. Następnie musimy odczekać około minuty, później możemy wylać wodę. Następnie musimy działać bardzo szybko, należy w jak najkrótszym czasie osuszyć wnętrze szklanki, a następnie nakryć nią masło na talerzyku. Później wystarczy odczekać kilka minut i możemy zdjąć szklankę.

Dzisiaj grzeje: 1. Porwał i dwukrotnie zgwałcił kobietę. Gdy nie patrzył, wzięła rozbieg i skoczyła z balkonu
2. Dziecko zmarło we własnym łóżku. Przyczyna śmierci 2-letniej dziewczynki przestrogą dla wszystkich rodziców

Dzięki ciepłu, które zostało w szkle po wrzątku, masło delikatnie się roztopi, ale nie musimy się obawiać, że zrobi się z niego bezkształtna masa. Będzie w sam raz do smarowania, wystarczy sprawdzić to nożykiem. Podczas tego manewru należy jedynie uważać, aby nie oparzyć się szklanką, warto użyć do tego rękawic, którymi wyciągamy blachę z piekarnika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieoczywisty objaw niedoboru witminy D. Łatwo go przeoczyć
  2. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Wszyscy myśleli, że znany aktor popełnił samobójstwo. Prawda okazała się jednak o wiele gorsza
  4. Znaleźli tajemnicze pudło, nie mogli uwierzyć własnym oczom gdy zajrzeli do środka. Teraz błagają o pomoc
  5. Dramatyczne wyznanie uwielbianej aktorki. Jej słowa wstrząsną całą polską branżą filmową
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News