Maseczki w samochodzie powinny być noszone?
Freepik freepik
Irmina Jach - 12 Października 2020

Policjant rozwiewa wątpliwości kierowców. Chodzi o maseczki w samochodzie

Maseczki w samochodzie to temat, który od początku pandemii koronawirusa budzi ogromne wątpliwości wśród kierowców. Mimo upływu kilku miesięcy, wielu Polaków wciąż nie jest pewnych, czy powinni pamiętać o środkach ochrony osobistej, kiedy prowadzą auto - szczególnie teraz, gdy cały kraj został zakwalifikowany do żółtej strefy. Policjant postanowił zakończyć dyskusje na ten temat. Wszystko już jasne.

Maseczki w samochodzie są tematem niejasnym i kontrowersyjnym. Kierowcy nie wiedzą, czy powinni zasłaniać nosy i usta podczas prowadzenia auta. Od soboty, 10 października, Polacy są zobowiązani do noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, a w niektórych sytuacjach także w aucie. Cała Polska znalazła się w żółtej strefie, a dzienne raporty o zakażeniach nie napawają optymizmem. Podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości.

koronawirus eksperci biją na alarmWszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Maseczki w samochodzie budzą duże wątpliwości

Ostatnie tygodnie przynoszą kolejne rekordy potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Rząd został zmuszony do podjęcia radykalnych działań i przywrócenia niektórych obostrzeń. Wszyscy Polacy są zobowiązani do przestrzegania zasad, które dotychczas obowiązywały wyłącznie w nielicznych żółtych powiatach. Oznacza to między innymi to, że w miejscach publicznych należy zakrywać usta i nos. Zasada ta dotyczy również podróżujących w samochodzie, ale tylko w wybranych przypadkach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

Kierowcy, którzy podróżują samotnie, nie są do tego zobowiązani. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, kiedy towarzyszą im inne osoby. Maseczki w samochodzie nie są konieczne, kiedy inni pasażerowie są członkami rodziny lub mieszkają w tym samym domu czy mieszkaniu. Podkomisarz Antoni Rzeczkowski zaznacza, że policjanci, którzy przeprowadzają kontrolę drogową, mają prawo poprosić o zdjęcie osłony twarzy w celu ustalenia tożsamości. Uspokaja jednak, że obecnie to nie kierowcy są grupą, która otrzymuje najwięcej mandatów za niestosowanie się do reguł reżimu sanitarnego. Dużo więcej przewinień mają na swoim koncie piesi.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny apel do Polaków. Grozi nam drugi lockdown? PAN: sytuacja jest dramatyczna

2. Uczniowie natychmiast odesłani na naukę zdalną. Nie było innego wyjścia, nauczyciele WF-u mają koronawirusa

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

W ciągu ostatnich dwóch dni na ulicach pojawia się coraz więcej patrolów. W pierwszym dniu obowiązywania nowych obostrzeń sanitarnych posypały się liczne kary. Dziennikarze, którzy skontaktowali się z rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji, Mariuszem Ciarką, podzielili się z internautami wstrząsającymi danymi dotyczącymi kar za nieprzestrzeganie zasad rygoru sanitarnego.

- Od początku epidemii za brak maseczki policja wystawiła 176,2 tysiąca pouczeń, 22 tysiące mandatów i 7780 wniosków o ukaranie do sądu (...). Ostatniej doby było 3100 pouczeń, ponad tysiąc mandatów i 180 wniosków do sądu - przekazało Radio Zet na Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osobisty dramat gwiazdy disco polo. Nielegalnie sprzedają jej zdjęcia bez ubrań w internecie za kilka złotych
  2. Arkadiusz Milik. Powinien grać z Robertem Lewandowskim w pierwszym składzie reprezentacji?
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Marta odkryła przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat. Nigdy się nie rozpadają, robi się je w chwilę

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Auto Kult

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News