W kilku przypadkach noszenie maseczek jest wręcz niewskazane. Lekarz może wypisać zwolnienie

W kilku przypadkach noszenie maseczek jest wręcz niewskazane. Lekarz może wypisać zwolnienie Źródło: pixabay.com leo2014

Maseczki ochronne mają pomóc zwalczyć epidemią koronawirusa, dlatego rząd zadecydował o nakazie zakrywania ust oraz nosa od 16 kwietnia. Choć eksperci tłumaczą, że wykorzystać w tym celu można zwykłą chustkę lub szalik, większość osób decyduje się na zakup maseczek. Tymczasem okazuje się, że w niektórych przypadkach noszenie ich jest wręcz niewskazane.

Maseczki ochronne, zdaniem jednych, są w stanie uchronić przed zarażeniem, z kolei zdaniem drugich - noszenie ich jest zupełnie zbędne. Zdania od kilku tygodni zostają podzielone, a znalezienie złotego środka zdaje się graniczyć z cudem. Niewielu również zdaje sobie sprawę, że nie każdego obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa, a co więcej, w niektórych przypadkach lekarze raczej to odradzając. Można również uzyskać w tym celu specjalne zwolnienie. 

W jakich przypadkach maseczki ochronne są niewskazane?

Od dnia wprowadzenia nakazu pojawiło się wiele dyskusji dotyczącego tego kto i w jakich sytuacjach powinien zakrywać nos oraz usta i czy noszenie ich w każdym miejscu rzeczywiście jest właściwe. Zapewne mało kto spodziewał się odpowiedzi, że w niektórych przypadkach noszenie maseczek, tudzież zakrywanie twarzy innymi sposobami, może nie być zalecane. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

  • Z nakazu zwolnione są dzieci do lat 4, a także osoby jadące tym samochodem, które na co dzień ze sobą mieszkają. Zwolnieni z nakazu są również kierowcy transportu publicznego, duchowni podczas sprawowania obrzędów religijnych, żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, funkcjonariusze Służb Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, w czasie pełnienia swoich funkcji oraz rolnicy w czasie pracy. 
  • Z obowiązku zakrywania ust oraz nosa mogą również zostać zwolnione osoby mające problemy z oddychaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: minister wystosował pilny apel do wszystkich Polaków. Sytuacja jest poważna

2. Była jedną z najbardziej lubianych prezenterek TVP, znali ją wszyscy. Niestety, odeszła nagle w wieku 51 lat

  • Do grona "wyjątków" należą także osoby, które ze względu na swój stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie zdjąć oraz założyć maseczkę. W obu tych przypadkach lekarz może wystawić specjalne zwolnienie. 

Najlepsze newsy dnia: 

  1.  Nie żyje 4-miesięczna dziewczynka zarażona koronawirusem. Jej stan pogorszył się w ciągu kilku godzin
  2. Tragiczna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody piłkarz, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  3. Fatalne informacje z centrum Polski. Nie żyją 3 osoby, nie miały żadnych szans
  4. Córka tragicznie zmarłego aktora wyrosła na prawdziwą piękność. Podobieństwo do ojca jest uderzające
  5. Fatalne informacje z centrum Polski. Nie żyją 3 osoby, nie miały żadnych szans
  6. Zapłacił za zakupy stuzłotówką i wyszedł. Kasjerka pobladła po odkryciu prawdy o banknocie

Źródło: onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News