Maseczki ochronne - co mówi o nich lekarz?
Unsplash Anastasiia Chepinska
Jakub Kossakowski - 23 Maja 2020

Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości

Nie da się ukryć, że maseczki ochronne to element ubioru, który zdominował przestrzeń publiczną w dobie pandemii. Już ponad miesiąc ich noszenie jest obowiązkowe podczas wyjść z domu. Nie są one zbyt komfortowe i pojawiło się wiele zarzutów pod ich adresem. Jak wyglądają fakty?

Pandemia sprawiły, że maseczki ochronne stały się przedmiotem codziennego użytku i musieliśmy się do nich przyzwyczaić. Niektórzy podają w wątpliwość zasadność ich używania, a wręcz zarzucają szkodliwość. Lekarz wyjaśnił jaki mają wpływ na nasze płuca. Wiele osób będzie zaskoczonych.

Gwałt sąsiadSąsiad porwał 16-latkę i kilkukrotnie zgwałcił. Jej dramat trwa od lat, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Maseczki ochronne i obiekcje ich dotyczące

Bez wątpienia maseczki ochronne to temat, który wzbudza spore kontrowersje. Coraz częściej wypowiadają się o nich osoby, które nie mają żadnej wiedzy w zakresie nauk o zdrowiu, czy epidemiologii. Niestety niektórzy celebryci dołączyli się do ruchu sprzeciwiającego się noszeniu maseczek. Jakiś czas temu dołączył do nich również pewien ksiądz.

Warto zauważyć, że takie osoby mają spore grono odbiorców i autorytet. Taka mieszanka połączona z fałszywymi informacjami może przynieść opłakane skutki. W związku z tym wypowiedzi ekspertów są aktualnie niezwykle cenne. Lekarz poruszył temat jakim są maseczki ochronne. Jego słowa rozwiewają wszelkie wątpliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub Isabell Dibble62-latka przez przypadek napisała do 26-latka. Po kilku miesiącach wzięli ślub, rodzina drży ze strachuCzytaj dalej

Jaki wpływ na płuca mogą mieć maseczki ochronne?

Wiele osób twierdzi, że maseczki ochronne mogą przyczynić się do grzybicy płuc. Jest to często argument stosowany przez przeciwników tego obostrzenia. Jak wyglądają fakty? Na to pytanie odpowiedziała Anna Plucik-Mrożek, internistka i lekarz medycyny sportowej, przytaczana przez portal Wirtualna Polska.

Lekarz stwierdziła, że możliwość nabycia grzybicy płuc istnieje tylko wówczas, kiedy tej samej maseczki co my używa osoba, która cierpi na tę przypadłość. W przytaczanej przez portal Wirtualna Polska wypowiedzi dla "Poradnika Zdrowie", Anna Plucik-Mrożek nadmieniła, że pewne zagrożenie może stwarzać zbyt długie noszenie osłony twarzy w niewłaściwy sposób. Maseczki ochronne powinno wymieniać się od razu, kiedy zrobią się wilgotne. Nie należy ich nosić dłużej niż 4 godziny bez przerwy. Ponadto jednorazowe maseczki ochronne powinniśmy wyrzucać zaraz po użyciu, a te wielokrotnego użytku dezynfekować w sposób zalecany przez producenta.

Dzisiaj grzeje:

1. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie
2. Była żona Michała Wiśniewskiego ma dość. Ujawniła całą prawdę na temat szczegółów z ich życia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Wirtualna Polska, brak związku pomiędzy grzybicą płuc, a maseczkami potwierdza również prof. Wojciech Dyszkiewicz, torakochirurg i zastępca dyrektora Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. W związku z tym nosząc maseczki ochronne nie mamy czego się obawiać, jeżeli robimy to w sposób prawidłowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tomasz Stockinger przeszedł poważną operację na otwartym sercu. Jaki jest stan zdrowia aktora?
  3. Anna Lewandowska wzruszyła fanów. Pokazała szczególne zdjęcie małej Laury. Uwagę zwraca jeden szczegół (FOTO)
  4. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
  5. Genialny i bardzo prosty trik z cytryną, którego prawie nikt nie zna. Już nigdy nie zrobisz inaczej
  6. Dopiero poluzowali obostrzenia. 50 klientów restauracji w kwarantannie, co najmniej 7 zakażonych
  7. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Mąż list żonaMąż napisał do żony list z żądaniem rozwodu. Mistrzowska riposta kobiety wbiła go w fotelCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News