Nieoficjalne ustalenia mediów: maseczki ochronne będą obowiązkowe. Podano termin

Nieoficjalne ustalenia mediów: maseczki ochronne będą obowiązkowe. Podano termin Źródło: Pixabay/coyot

Maseczki ochronne będą niedługo obowiązkowe? Takie doniesienia możemy spotkać w niemal wszystkich ogólnopolskich mediach.

Maseczki ochronne będą niedługo obowiązkowe? Wszystko na to wskazuje. Apele mediów mogą być niedługo wysłuchane przez rząd, który wzorem Czech i Izraela wprowadzi nakaz stosowania maseczek w miejscach publicznych. Wtedy nie będzie możliwości zakażenia koronawirusem przez usta oraz nos.

Nieoficjalne informacje "Super Expressu" podają, że noszenie maseczek w miejscach publicznych stanie się niedługo obowiązkowe. Ogłoszenie o takim przepisie może  pojawiać się już dziś, a sam przepis ma wejść w życie dopiero po świętach. Takie wnioski można wyciągnąć z informacji ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, który mówił, że poważnie zastanawia się nad tym obostrzeniem.

Maseczki ochronne chronią przed zakażeniem COVID-19

O wprowadzenie tego nakazu apelowali między innymi lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Podobnych wezwań jest więcej. Najbardziej przekonywującym jest wpis Michała Buczyńskiego, lekarza z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej Dzieci WUM w Warszawie. 

Lekarz wskazuje, że maseczki w znaczący sposób chronią przed wirusem. Jakiś czas temu prowadził operację z asystentem, u którego później rozwinął się koronawirus. Buczyński nie zaraził się od kolegi, bo obaj operowali w maseczkach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Apeluje również, aby nakładać je, gdy jesteśmy w pracy, by chronić siebie oraz innych. Dodaje również, że wszystkie szpitalne zalecenia zakazujące noszenia masek w imię czystości - są na pograniczu głupoty i zbrodniczości - twierdzi lekarz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mateusz Morawiecki przekazał nowe zakazy dla Polaków. Dużo się zmieni, Polacy przecierają oczy ze zdumienia
2. ZUS wydał właśnie ważny komunikat do wszystkich Polaków. Każdy powinien się z nim zapoznać

Jaki jest koszt takich maseczek? W aptece waha się w cenie od 7 do 20 zł. Znajdziemy je również w zwykłych sklepach, nawet te wielorazowe za ok. 10 zł. Należy je często prac, by zachowały swoje właściwości. W sieci sklepów Biedronka pojawiły się maseczki bawełniane. Można je kupić w komplecie 3 sztuk za 14,99 zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Oferował błyskawiczne testy na koronawirusa. Grozi mu 8 lat więzienia
  2. Był obrzucany bananami i oskarżany o fałszerstwo. W końcu postanowił wyjechać z Polski
  3. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  4. Morawiecki mówi o końcu kwarantanny. Jest bliżej niż się wydaje
  5. Nie każdy może poświęcić pokarm w domu. Trzeba spełniać jeden kluczowy warunek
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: superexpress.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News