Najnowszy komunikat MZ ws. maseczek. Wiele osób nie wie, narażają się na wysokie mandaty

Najnowszy komunikat MZ ws. maseczek. Wiele osób nie wie, narażają się na wysokie mandaty Źródło: Unsplash Gabe Pierce

Maseczki ochronne przez jakiś czas były codziennym atrybutem wyposażenia każdego Polaka. Najnowsze decyzje podjęte przez rządzących sprawiły, że częściowo można z nich zrezygnować, lecz w najnowszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się przypomnieć zasady, dzięki którym możemy cieszyć się z łagodniejszych obostrzeń. Wiele osób nie ma pojęcia, że naraża się na wysokie mandaty.

Maseczki ochronne stały się powszechnym widokiem na polskich ulicach, lecz coraz więcej ludzi cieszy się z tego, że już nie wszędzie są wymagane. Natłok nowych zasad oraz ich ciągłe zmiany sprawiły, że wiele osób nie wie, która wersja jest prawdziwa i naraża się na spore koszty.

Nie wszędzie musisz nosić maseczkę ochronną

Maseczki ochronne przez pewien czas były produktem wymaganym przez polskie prawo. Nie było możliwe, aby przemieścić się z jednego punktu do drugiego bez zakrywania ust oraz nosa. Na trud związany z tym konkretnym przepisem szczególnie mocno narzekały osoby noszące okulary, gdyż maseczki powodowały znaczny dyskomfort podczas ich noszenia. Nie dziwi więc ogromna radość, jaką odczuli obywatele, gdy dowiedzieli się, że poruszając się w przestrzeni publicznej można częściowo zrezygnować z maseczki ochronnej. Warto jednak pamiętać, że nadal mogą grozić nam wysokie mandaty. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się wydać ważny komunikat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Trzeba wiedzieć, gdzie zakryć usta oraz nos

W infografice zamieszczonej na Twitterze Ministerstwa Zdrowia w bardzo jasny sposób przedstawiono, kiedy nie jest konieczne korzystanie z maseczki ochronnej oraz w jakim momencie powinniśmy zakryć usta oraz nos. Resort informuje, że maseczka nie jest konieczna w trakcie jazdy na rowerze czy spacerowaniu w przestrzeni publicznej, ale tylko w momencie, gdy jesteśmy w stanie zachować 2 metry odstępu od innych. Kiedy stwierdzimy, że ta odległość jest mniejsza, niestety trzeba sięgnąć do torby i wyciągnąć z niej nieco zapomnianą już maseczką ochronną. Ignorowanie przez wielu obowiązku zachowywania dystansu społecznego może wiązać się ze sporym wydatkiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe ognisko koronawirusa w fabryce z żywnością. Pilny komunikat sanepidu

2. Skandal z udziałem Dagmary Kaźmierskiej. Wulgarne wideo trafiło do sieci

Pojawiło się wiele kontrowersji w związku z wystawianymi przez policję mandatami

Niestosowanie się do powszechnie obowiązującego prawa wiązać może się z otrzymaniem od patroli policji mandatów. Mandat, którego oczywiście możemy nie przyjąć, w wysokości do 500 złotych wystawiony zostanie przez policjantów z racji naruszenia art. 54 kodeksu wykroczeń. Artykuł ten dotyczy podporządkowywaniu się zakazom, nakazom oraz ograniczeniom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polak pracujący w amerykańskim szpitalu wyznał prawdę. Opowiedział o sytuacji tamtejszej służby zdrowia
  2. Media przekazują fantastyczną wiadomość. ws. Krzysztofa Piątka. Nareszcie się doczekał
  3. Ważny komunikat MZ. 70% Polaków nie wie, że jest chorych
  4. Natalia Kukulska w żałobie. Przekazała tragiczne wieści, nagła śmierć bardzo bliskiej osoby
  5. Jeżeli dostałeś podobną wiadomość, natychmiast ją usuń. Oszuści chcą wyczyścić twoje konto
  6. Deski do krojenia mają ukrytą funkcję, nieznaną niemal nikomu. Jest bardzo cenna

Źródło: Twitter Ministerstwo Zdrowia / Rzecznik Praw Obywatelskich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News