maseczki w przestrzeni publicznej
Pixabay.com Наркологическая Клиника
Weronika Wasiak - 30 Września 2020

Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Ekspert potwierdza, konieczna jest zmiana

Ekspert ocenia maseczki w przestrzeni publicznej. Jak przyznał, konieczne jest wprowadzenie zmian. Najnowsze doniesienia wywołują sporo emocji w opinii publiczną, którą zaskoczyły decyzje rządu.

Początkowo maseczki były obowiązkowe w każdym miejscu publicznym, ale z początkiem lata podjęto decyzje o złagodzeniu obostrzenia, zgodnie z czym, Polacy nosić musieli je tylko w zamkniętej przestrzeni publicznej (komunikacja miejska, sklepy, kino czy teatr). Niespodziewanie rząd znów poinformował o drastycznych zmianach, które teraz spotkały się z komentarzem ze strony eksperta z zakresu epidemii.

Beata Szydło przekazała wiadomość o śmierciZ ostatniej chwili: śmierć nadeszła nagle, Beata Szydło pogrążyła się w smutku. Spływają kondolencjeCzytaj dalej

Maseczki również na powietrzu. Ekspert nie ma wątpliwości, że zmiana jest konieczna

Przypominamy, że w środę, 30 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zastosowaniu drastycznej zmiany. Szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski, przekazał, że wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa na powietrzu i w miejscach publicznych zamkniętych będzie obowiązywał nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Do tych informacji odniósł się w rozmowie z Wirtualną Polską epidemiolog prof. Krzysztof Simon.

Ekspert najpierw krótko ocenił zmiany jako "świetny pomysł", a później przyznał, że takie obostrzenia ma sens dopiero, gdy zostaje nałożone na miejsca zaludnione, aniżeli wsie, gdzie jest zaledwie kilku mieszkańców.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- Ja oczywiście nie jestem szalonym zwolennikiem nakazu noszenia maseczek przez myśliwych na polowaniu, czy przez mieszkańców wsi, w której są dwa domy i cztery osoby, bo to jest absurd. Ale tam, gdzie jest większe nagromadzenie ludzi trzeba nosić maskę, bo mamy epidemię - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Simon.

Epidemiolog zaznaczył także, że chociaż zmieniane obostrzenia za każdym razem wywołują skrajne emocje w opinii publicznej, są w prowadzane, by zwalczyć epidemię. Jednocześnie przyznał, że noszenie maseczek chroni nie tylko przed koronawirusem, ale też innymi bakteriami.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wybitny polski aktor. Polacy pogrążeni w żałobie

2. Ludzie wybiegli na ulice. Kłęby dymu, krzyki, zewsząd słychać syreny. Wszystko dzieje się właśnie teraz

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

- Proszę pamiętać, że to chroni przed koronawirusem, ale także przed infekcjami paragrypowymi i grypą. Chroni też przed pyłami. Walczyliśmy przecież z zapyleniem i zasmrodzeniem. Chroni też przed różnym biologicznymi alergenami - dodał w wywiadzie dla Wirtualnej Polski epidemiolog prof. Krzysztof Simon.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert Mazurek postanowił przerwać wywiad. Powód jest skandaliczny, nie powinno się wydarzyć
  2. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  3. Groza w miejscu zamieszkania Krzysztofa Jackowskiego. Pilna ewakuacja, realne zagrożenie życia
  4. Już od jutra Polacy zapłacą więcej. Setki tysięcy osób jest nieświadomych szybkiej zmiany
  5. TVN alarmuje, wydano żółte ostrzeżenia. Niebezpieczna sytuacja dla wielu Polaków
  6. Polacy masowo popełniają 1 błąd przy gotowaniu ziemniaków. Tracą mnóstwo witamin i gorzej smakują

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News