Maseczki kara
unsplash.com Corina Rainer
Klaudia Bochenek - 28 Maja 2020

Uważaj, możesz narazić się na karę. Obowiązek noszenia maseczek będzie jeszcze obowiązywał w konkretnych sytuacjach

Maseczki są z nami od 16 kwietnia. Do tej pory niedopełnienie obowiązku ich noszenia wiązał się z dość wysokim mandatem. Rząd postanowił wprowadzić kolejny etap odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń - wiąże się to z końcem noszenia maseczek. Należy jednak pamiętać, że nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje nadal w konkretnych sytuacjach.

Maseczki będą konieczne w niektórych sytuacjach. Koniec z zakrywaniem ust i nosa na świeżym powietrzu, ale tylko przy spełnieniu jednego warunku. Mimo tej małej ulgi maseczki nadal będą towarzyszyć nam w codziennym życiu.

Maseczki zniesione, jednak nadal należy ich używać

Podczas wczorajszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia - Łukasza Szumowskiego oraz ministra kultury - Piotra Glińskiego, dowiedzieliśmy się o kolejnych znoszonych obostrzeniach. Dotyczyły m.in. kin, salonów tatuażu, masażu, wesel i kościołów. Padły też informacje o znoszeniu restrykcji w związku z noszeniem maseczek. Polacy ucieszyli się, że od 30 maja nie będą już musieli bez przerwy w nich chodzić. Jednak rząd informuje, że w niektórych sytuacjach maseczki nadal są konieczne, inaczej grozi za to kara.

Wakacje za darmoZapłacą za wakacje twoje i całej twojej rodziny. Wszystko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Kara za brak maseczki wynosi 500 zł. W bardzo skrajnych przypadkach można zapłacić nawet 5 tys. zł, jednak najczęściej policjanci wystawiają też niższe mandaty. Należy pamiętać, że od 30 maja nikt nie może nas ukarać za brak maseczki w przestrzeni publicznej, czyli na świeżym powietrzu. Oczywiście pod warunkiem, że inne osoby będą od nas w odległości 2 m. Osoby wspólnie mieszkające, niepełnosprawne oraz rodzice dzieci do lat 13. nie muszą utrzymywać tego dystansu.

W jakich sytuacjach nadal należy bezwzględnie nosić maseczkę pod groźbą kary?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

nagranie z ukrytej kamery mama zainstalowałaMama zainstalowała w pokoju córek ukrytą kamerę. Nagranie ujawniło przerażającą prawdę, nie były sameCzytaj dalej

Usta i nos powinny być zakryte, kiedy udajemy się do sklepu, kina, teatru, salonu masażu, tatuażu, kościoła oraz gdy podróżujemy komunikacją miejską: w autobusie, metrze, tramwajach i pociągach. W restauracjach maseczkę możemy zdjąć dopiero, kiedy zajmiemy miejsce przy stoliku. W miejscu pracy również rezygnujemy z maseczki, ale pod warunkiem, gdy pracodawca zadba o odpowiedni dystans między pracownikami.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski

2. Michał Wiśniewski przerwał milczenie na temat pedofilii w show-biznesie: „Była zmowa milczenia”

Również wybierając się na pocztę lub targ, należy osłaniać usta i nos. Pamiętajmy, że w sklepach nadal obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek. Uczestnicząc w mszy świętej także należy mieć na sobie maseczkę i utrzymywać dystans od innych wiernych. Co ciekawe, podczas wesel goście nie muszą zasłaniać nosa i ust.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nauczanie zdalne zostanie z nami na dłużej? Ważny apel Związku Nauczycielstwa Polskiego
  2. Kolejna ofiara epidemii w świecie sportu. Mężczyzna przegrał walkę z COVID-19
  3. Panna młoda wykorzystała torbę z Ikei w żenujący i genialny zarazem sposób. Goście przecierali oczy ze zdumienia
  4. Myślała, że widzi pięknego motyla, ale się myliła. Prawda okazała się zupełnie inna, od razu sięgnęła po telefon
  5. Tragedia w szpitalu, ludzie nie mieli żadnych szans w starciu z żywiołem. Media poinformowały o bolesnej śmierci chorych na COVID-19 za granicą
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Prześcieradło z gumką, jak złożyćGenialny trik na składanie prześcieradła z gumką. W niecałą minutę będzie idealnie złożoneCzytaj dalej

Źródło: gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News