Maseczki, zmiana wytycznych
unsplash.com Anshu A
Weronika Wasiak - 25 Sierpnia 2020

Nagła decyzja w sprawie maseczek. Właśnie zmieniły się wytyczne

Maseczki ochronne, według ekspertów, pozwalają zmniejszyć transmisję koronawirusa, dlatego do osób na całym świecie apeluje się o ich noszenie. Niespodziewanie pojawił się ważny komunikat w tej sprawie, zmianie uległy wytyczne. Warto przeczytać i widzieć.

Maseczki, jak wyjaśniają specjaliści, by działały właściwie, powinny dokładnie zakrywać nos oraz usta. Ponadto, nosić powinniśmy je w miejscach publicznych, a w szczególności tam, gdzie nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego (minimum 1,5 m). Przepisy w tej kwestii nie zmieniały się raczej zbyt często, dlatego wielu może zaskoczyć nagła decyzja WHO.

Polityk nie żyjeNie żyje polski polityk. Media obiegła tragiczna wiadomośćCzytaj dalej

Nagła zmiana wytycznych. Kto powinien nosić maseczki?

Przypominamy, że zgodnie z decyzją rządu, w naszym kraju nadal panuje obowiązek zasłaniania ust oraz nosa w pojazdach transportu publicznego, sklepach czy kinie, a także zachowanie bezpiecznego odstępu od innych. Jeszcze nie tak dawno można było zarobić niemały mandat choćby za spacer bez maseczki, ale teraz, na powietrzu konieczne jest jej założenie tylko w przypadkach, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego. Ponadto, nie tak dawno eksperci podkreślali, że kilkuletnie dzieci nie mają obowiązku ich noszenia, ale teraz Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zmienić tę regułę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sen na lewym bokuSpanie na lewym boku jest o wiele zdrowsze niż na prawym. Warto zacząć już dzisiajCzytaj dalej

Z doniesień Wirtualnej Polski wynika, że WHO opublikowała w internecie oficjalny komunikat w tej sprawie, a przeczytać możemy w nim przede wszystkim, że rola dzieci w pandemii jest bardzo ważna. Eksperci zalecają, by nieletni od 12. roku życia nosili maseczki, ale to nie wszystko. Według WHO oraz UNICEF, zasłaniać nos oraz usta powinny również dzieci między 6 a 11 rokiem życia, jeżeli w danym miejscu jest podwyższone ryzyko zarażenia się koronawirusem. Z koli maseczki odradzane s w przypadku maluchów do 5 lat.

Dzisiaj grzeje:

1. Media dotarły do porażających informacji. Wiemy, co właśnie zrobił Szumowski
2. Dlaczego młodzi umierają przez koronawirusa? Przedstawiono teorie
3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor. Miał dopiero 19 lat, osierocił dwójkę dzieci

- Analizy ognisk zakażenia w rodzinach pokazują, że dzieci są raczej ofiarami COVID-19, ponieważ najbardziej zarażają objawowi dorośli. Nie ulega wątpliwości, że dzieci też chorują, jednak one zarażają głównie rodziców, którzy są z nimi w bliskim kontakcie. Przykładowo, dorosły 40-latek z objawami COVID-19 może zarazić ok. 4-5 ludzi, i będzie ich zarażał przez 10 dni, zaś dziecko, które przechodzi koronawirusa bezobjawowo, może zarazić 1-2 osoby i zarażać przez 4-5 dni, i to głównie rodziców - informuje cytowany przez WP dr Paweł Grzesiowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osierocił dwie córeczki. Tragiczna wiadomość, nie żyje uwielbiany gwiazdor
  2. Nowe obostrzenia dla wielu Polaków. Pojawiły się pilne komunikaty MSZ
  3. Polacy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, rodzina przekazała tragiczne informacje
  4. Wstrząsające sceny w przedszkolu. Nagranie ujawniło co zrobiła przedszkolanka małemu dziecku
  5. Pojawiło się pilne ostrzeżenie, życie straciło już 11 osób. "Obecnie nie ma swoistego antidotum"

Syn Beaty Szydło ukrywał tajemnicęWszyscy byli w błędzie? Media dotarły do Tymoteusza Szydło, odkryły ukrywaną tajemnicę?Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News