Maseczki, wyższe kary
unsplash.com Pille-Riin Priske
Weronika Wasiak - 22 Października 2020

Kary za brak maseczki wzrosną do horrendalnych kwot? Wiemy, co może wkrótce się zmienić

Kary za brak maseczki drastycznie pójdą w górę. Takie kwoty Polakom nawet się nie siły. Porażające informacje właśnie dotarły do mediów, warto wiedzieć.

Od niedawna maseczki znów obowiązują w przestrzeni otwartej. Dokładnie takie samo obostrzenie pojawiło się wiosną, ale po kilku tygodniach rząd je zmienił i poinformował, że do zasłaniania ust i nosa Polacy są zobowiązani wyłącznie w pomieszczeniach. Na początku października, z uwagi na dynamiczny rozwój epidemii, restrykcja zmieniła się po raz kolejny, a mieszkańcy znów muszą pamiętać o maseczce nawet podczas spaceru. Za jej brak funkcjonariusze policji nakładają niebotyczne kary, a już niebawem mogą nakładać jeszcze większe.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Wyższe mandaty za brak maseczki. Takich doniesień nikt się nie spodziewał

Na ten moment za brak maseczki policjant może wystawić mandat do 500 zł. Kwota może być niższa, a to do funkcjonariusza zależy, jak wysoki mandat, i czy w ogóle, nałoży na mieszkańca. Wszystko zależy od oceny sytuacji przez mundurowego. Tymczasem z najnowszych doniesień Faktu wynika, że na stronach Sejmu właśnie pojawił się nowy projekt PiS-u w sprawie zmian w ustawie covidowej. Chodzi przede wszystkim o wyższe kary dla których, którzy przeciwstawiają się noszeniu maseczek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Ponieważ projekt złożyła grupa posłów partii, istnieje możliwość pominięcia konsultacji społecznych, w związku z czym ustawa od razu może trafić do Sejmu, a najważniejsze zmiany dotyczą chorych oraz lekarzy.

- Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi lub w przepisach o Państwowej Inspekcji Sanitarnej albo nie przestrzega decyzji wydanych na podstawie tych przepisów przez organy inspekcji sanitarnej, podlega karze grzywny albo karze nagany - przytacza Fakt.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Polacy nie będą zadowoleni, bo w świetle takiego obrotu spraw mandat za brak maseczki wynosić może 1000 zł, a nie 500 zł. Ponadto, funkcjonariusz ma także możliwość skierowania sprawy do sądu i sanepidu - wówczas kary zaczynają się od 5 tys. zł i kończą nawet na 30 tys. zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News