Maseczki, wysokie mandaty
unsplash.com, Claudio Schwarz | @purzlbaum
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

Nawet 1000 złotych mandatu za brak maseczki. Rząd pracuje nad zmianami

Za brak maseczki przyjdzie Polakom surowo zapłacić. Rząd już pracuje nad wprowadzeniem zmian, mowa o dwukrotnie wyższym mandacie.

Obecnie maseczki nosić musimy wszędzie - w sklepie, kinie, urzędzie, komunikacji miejskiej, a od niedawna również na powietrzu. Szczególnie to ostatnie miejsce nieszczególnie podoba się Polakom, a wielu uważa, że w przestrzeni otwartej nie powinien obowiązywać nakaz zasłaniania ust oraz nosa. Nic więc dziwnego, że to właśnie na spacerach, czy zwyczajnym przejściu z jednego miejsca do drugiego, najwięcej osób jest karanych za brak maseczki. Wiele wskazuje na to, że już niebawem mandaty będą o wiele wyższe.

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Za brak maseczki nawet 1000 złotych mandatu

Z doniesień Super Expressu wynika, że partia Prawo i Sprawiedliwość złożyła już nowy projekt ustawy w sprawie kar za niedostosowanie się do obostrzenia o maseczkach. W projekcie pojawił się osobny przepis karny, który stwierdza, że brak maseczki staje się wykroczeniem. Ponadto, mandat będzie mogła wystawić nie tylko policja, ale również straż miejska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

To jeszcze nie wszystko, bo kluczowym elementem zaproponowanej przez PiS ustawy jest wysokość kary. Zgodnie z przekazywanymi przez Super Express informacjami, mundurowi będą mogli sprawę wykroczenia skierować do sądu, a tam winny będzie mógł liczyć się z grzywną nawet 5000 złotych.

- W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden - ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! - informuje Komenda Główna Policji na swojej stronie internetowej.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

3. Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

Z kolei jeśli chodzi o samo wystawienie mandatu za brak maseczki lub założenie jej nieprawidłowo - tu kwota wzrosnąć ma aż dwukrotnie, bo do 1000 złotych. Na ten moment mundurowi mogą wystawić mandat do 500 złotych. Chociaż ostateczna decyzja w sprawie zmian jeszcze nie zapadła, emocje Polaków już przybierają na sile.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  2. Najpiękniejsza polska bokserka przeszła badania głowy. Nie może uwierzyć w ich wyniki (FOTO)
  3. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  4. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  5. Po śmierci Gnatowskiego, Andrzej Grabowski zrobił jedną rzecz. Pożegnanie "Ferdka" z "Boczkiem" wyciska łzy
  6. Chciałeś kupić PlayStation 5 w dniu premiery? Może czekać Cię wielkie rozczarowanie
  7. Dzięki dodaniu do gulaszu wieprzowego 1 nietypowego warzywa, smak zupełnie się zmienia. Po spróbowaniu, już nigdy nie wrócisz do innych wersji
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News