Lekarz zabrał głos w sprawie maseczek
Piotr Molecki/East News
Irmina Jach - 19 Października 2020

Lekarz zdradził prawdę o noszeniu maseczek. Przybijająca wiadomość

Lekarz zabrał głos na temat dramatycznej sytuacji sanitarnej, która odnotowywana jest w ostatnich tygodniach na terenie Polski. Niemal każdego dnia dochodzi od rekordowej liczby zakażeń, a rząd wprowadza coraz bardziej rygorystyczne obostrzenia. Wirusolog zdradził, jakie są powody niepokojącego wzrostu. Przyczyn, według niego, powinno się upatrywać w noszeniu maseczek ochronnych.

Lekarz wytłumaczył, czym spowodowany jest nagły wzrost liczby zachorowań na COVID-19 na terenie naszego kraju. Powód, który przedstawił, jest szokujący. Niestety, wszystko wskazuje na to, że obecny kryzys ma podłoże w braku rozwagi wśród Polaków.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Lekarz zabrał głos na temat maseczek ochronnych

Znany wirusolog w rozmowie z RMF FM poinformował, że - jego zdaniem - przyrost nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych będą zależeć od zachowania społeczeństwa. Według niego obecna sytuacja epidemiologiczna jest znacznie poważniejsza niż ta, która miała miejsce wiosną, gdyż wtedy ludzie stosowali się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

- Powiem tu krótko. Dlaczego było dobrze? Było dobrze, ponieważ użycie masek sięgało ponad 70 procent (…). I tzw. dystans społeczny został zredukowany o 60 procent. Najkorzystniej było dokładnie 13 kwietnia, potem zaczęło nam wszystko rosnąć, w związku z czym doszliśmy do poziomu bardzo ryzykownego, gdzie jeden zakażony przypada na mniej więcej 500 osób. A z tyloma się dziennie spotykamy - tłumaczył profesor Włodzimierz Gut.

Lekarz uważa, że ostatnia, bardzo gwałtowna fala zakażeń jest spowodowana tym, że doszło do rozluźnienia społecznego i "kwestionowania epidemii przez pewne grupy". Podkreśla, że wciąż problemem jest to, że Polacy nie respektują zasady zachowywania dystansu społecznego, a wiele osób całkowicie rezygnuje z zasłaniania nosa i ust. To, czy w najbliższym czasie liczba dziennych zakażeń będzie rosła, zależy od podejścia społeczeństwa. Jest to niestety czynnik, którego nie da się przewidzieć.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Profesor Włodzimierz Gut zabrał głos także w kwestii problemów, z jakimi borykają się szpitale. Najtrudniejsza sytuacja według specjalisty, związana jest ze szpitalami dedykowanymi, które mają zajmować się wyłącznie pacjentami zakażonymi koronawirusem. Niestety, zwykle nie posiadają one potrzebnego wyposażenia i wystarczająco licznego personelu medycznego. Ekspert wypowiedział się również na temat budowy szpitala tymczasowego na warszawskim Stadionie Narodowym.

- Jeżeli nie pobuduje, to mu się zarzuci, że niczego nie robi. Jeżeli pobuduje - w mieście, w którym jest czerwona strefa i dużo zachorowań - to będzie, że nadgorliwy i chce przestraszyć. Zawsze będzie niedobrze - ocenił lekarz.

- Nie da się tak w ciągu jednego dnia: hop, błyśniemy, staje szpital. Jest problem obsługi, wyposażenia. Wyposażenie prawdopodobnie się znajdzie, bo już krzyk był, że za dużo jest respiratorów. Nie dokupimy lekarzy czy pielęgniarek - dodał lekarz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sok z kiszonych buraków jest niezwykle cenny dla zdrowia. Niebywałe, na co pomaga
  2. Żona Artura Boruca naraziła się milionom Polaków. Po jej słowach rozpętało się prawdziwe piekło
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Na planecie Wenus znaleziono kolejną możliwą oznakę życia. Czy wszystko jest już przesądzone?

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News