Maseczki zluzowanie obowiązku
Jan BIELECKI/East News
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Nikt nie mógł się spodziewać. Chodzi o zluzowanie obowiązku noszenia maseczek, wiceminister zabrał głos

Maseczki lub chusta zakrywająca usta i nos to dziś obowiązek. Od 16 kwietnia każdy, kto opuszcza miejsce zamieszkania, powinien zabezpieczyć się w taki sposób, aby nie stanowić zagrożenia dla innych. Jedynie w lasach można spacerować bez maseczki. Wiceminister zdrowia zapowiada, że być może już nie tylko na terenach leśnych złagodzony zostanie obowiązek noszenia tego środka ochrony osobistej.

Maseczki dla wielu osób stają się coraz bardziej uciążliwe. Na ulicach można zobaczyć, że coraz więcej osób bagatelizuje ten przepis. Już niedługo nie będą musieli kryć się z tą niechęcią.

Nie w całej Polsce trzeba będzie nosić maseczki

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski wziął udział w konferencji prasowej, podczas której padły słowa wprawiających wszystkich w osłupienie. Polityk zapowiedział, że prawdopodobnie w ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch, mogą zostać ogłoszone zmiany w obowiązku noszenia maseczek. Wszystko oczywiście zależy od statystyk, w tym przypadku w podziale na województwa i powiaty.

Zdjęcie jest na pierwszy rzut oka niepozorne.Przyjaciółki zrobiły sobie pozornie zwykłe zdjęcie. Mało kto potrafi zauważyć upiorny szczegół w tleCzytaj dalej

- Są województwa w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5 - np. województwo mazowieckie. [...] Jest problem i wyzwanie, podtrzymujemy stanowisko, że noszenie zabezpiecza osoby z kontaktu, nie mnie, tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy stanowiska, ale są regiony w Polsce, gdzie być może jesteśmy w stanie poluzować te zasady - mówił Sławomir Gadomski.

Luzowanie obostrzeń będzie dotyczyć przestrzeni otwartych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiakuLepiej uważać na kilka znaków zodiaku. Są okropnymi plotkarzami, nie mają żadnych skrupułówCzytaj dalej

Statystyki dotyczące potwierdzonych przypadków zakażeń, zgonów oraz gęstość zaludnienia na danym obszarze mają wpływ na poluzowanie obostrzenia. Bez maseczek będą mogli poruszać się mieszkańcy wyznaczonych województw lub powiatów. Oczywiście będzie to dotyczyło przestrzeni otwartych. Dziennikarze uważają, że w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, które zostaną otwarte 18 maja oraz w sklepach nadal trzeba będzie zasłaniać usta i nos.

Dzisiaj grzeje:

1. W transmisji na żywo prezydent Duda ujawnił rodzinny dramat. Jego bliski został niestety zakażony
2. Nie żyje aktor ”Świata według Kiepskich”. Córka przekazała bardzo smutną wiadomość

Największą szansę na poluzowanie obostrzeń mają mieszkańcy województw, gdzie zakażeń jest najmniej, a więc w grę wchodzą województwa lubuskie (93 przypadki), świętokrzyskie (337), podkarpackie (372) czy też warmińsko-mazurskie (169). Wiceminister zdrowia wyraził też głęboką nadzieję, że sytuacja na Śląsku (4608 przypadków, 164 zgony) zacznie się poprawiać. Wszyscy codziennie z niepokojem oczekujemy na najnowsze dane z tamtego regionu Polski. Niestety, dziś zanotowano tam kolejny spory wzrost potwierdzonych przypadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szerszeń azjatycki dotarł do Europy. Niestety jest już pierwsza ofiara śmiertelna
  2. Tomasz Hajto w dużych tarapatach. Poważne zarzuty wobec byłego piłkarza
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Niestety, wśród ofiar jest 18-latka
  4. Niebywała pomyłka dużego banku w Polsce. Chodzi o wielkie pieniądze
  5. Gwiazda "DDTVN" wyjawiła zatrważającą diagnozę dla swojego dziecka. Smutne rokowania, mózg może nie wytrzymać
  6. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News