Maseczki ochronne
Pixabay.com Anrita1705
Monika Majko - 12 Listopada 2020

Specjaliści wydali kluczowy komunikat. Chodzi o jeden typ maseczek, który nosi mnóstwo Polaków

Maseczki zasłaniające twarz i usta to obecnie w Polsce obowiązkowy element stroju każdego, kto opuszcza swoje miejsce zamieszkania. Specjaliści właśnie wydali komunikat dotyczący konkretnego typu maseczek.

Maseczki ochronne mają pomóc w ograniczeniu gwałtownej ekspansji groźnego wirusa w społeczeństwie. Specjaliści wydali ważny komunikat w sprawie tego, czym zasłaniamy swoje drogi oddechowe. Do tej pory wiele osób było w błędzie.

Maseczki ochronne powinny zasłaniać zarówno usta, jak i nos

W Polsce od jakiegoś czasu obowiązuje powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, co oznacza konieczność osłaniania twarzy przy każdym wyjściu z domu. Niedawno specjaliści przeprowadzili nowe badania w sprawie skuteczności takiej osłony, a ich wynika zaskoczyły wiele osób.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zachęciło do noszenia maseczek ochronnych, nawet tych materiałowych, które do tej pory uznawany były za mało skuteczne w powstrzymywaniu transmisji wirusa w społeczeństwie.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Jak podaje CDC, zasłanianie ust i nosa nawet za pomocą zwykłej maseczki materiałowej, "znacząco zmniejszają ryzyko zakażenia - pierwotnego lub wtórnego - przez osoby noszące maseczki". Naukowcy zaznaczyli również, że maseczki powinny nosić nie tylko osoby zakażone, ale również te zdrowe.

Według amerykańskiej agencji, "noszenie nawet materiałowych maseczek zarówno przez chorych, jak i zdrowych uzupełnia się", co zapewnia maksymalną ochronę całemu społeczeństwu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Maseczki ochronne pomagają ograniczyć transmisję groźnego wirusa w społeczeństwie

Badania naukowców potwierdzają, że nawet najtańsze maseczki są lepszą ochroną, niż unikanie ich noszenia. Choć zwykłe maseczki materiałowe nie plasują się wysoko w rankingach najbardziej skutecznych materiałów chroniących przez wirusem, i tak bezpieczniej jest je nosić, niż unikać ustawowego obowiązku.

Agencja w swoich wnioskach powołuje się na siedem badań prowadzonych w różnych krajach, w tym USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Ich wyniki potwierdzają, że noszenie maseczek zarówno przez chorych, jak i zdrowych mogłoby znacząco zmniejszyć liczbę zakażeń.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Wiemy, kiedy uczniowie mogą wrócić do szkół. Minister edukacji podał wstępny termin

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

W Pekinie wykazano, że w przypadku pojedynczego potwierdzonego przypadku COVID-19, używanie maseczki przez domowników zmniejszyło ryzyko roznoszenia się wirusa wśród członków rodziny o 79 proc. Podobne wnioski przekazali tajlandzcy badacze, którzy ustalili, w momencie, gdy maseczki noszą zarówno zdrowi, jak i chorzy, ryzyko transmisji SARS-CoV-2 jest aż 70 procent mniejsze.

Niedawne badania przeprowadzone w Polsce również potwierdzają, że noszenie maseczek jest skuteczna ochroną przez zakażeniem koronawirusem. Ponadto dotyczy to nie tylko wirusa SARS-COV-2, ale również innych infekcji dróg oddechowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczki
  2. Justyna Żyła pokazała intymne zdjęcie z ukochanym. Ten podpis mówi wszystko, Piotr pęknie z zazdrości (FOTO)
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Papież Franciszek wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji. Niesamowite słowa głowy kościoła
  7. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News