maseczki eksperci ostrzeżenie problemy skórne
Pixabay Alexandra_Koch
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Eksperci ostrzegają. Maseczki mogą powodować różne problemy, wiemy dokładnie jakie

Maseczki stały się jednym z podstawowych elementów naszego codziennego życia. Niestety, jak się okazuje, mogą one powodować również wiele problemów. Eksperci ostrzegają.

Maseczki są obowiązkowym elementem naszego codziennego wyposażenia. Pandemia koronawirusa spowodowała, że zasłanianie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej stało się powszechnym obowiązkiem. W ten sposób mamy możliwość częściowego ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Maseczki choć są potrzebne, wywołują również wiele problemów

Noszenie maseczek jest potrzebne - co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Często bywa to jednak uciążliwe, niewygodne, w dodatku powoduje problemy skórne. Jakie? Na to pytanie zdecydowały się odpowiedzieć dermatolożki.

Demratolook to profil na Instagramie, którym zajmują się trzy dermatolożki - Marta Wieczorek, Julia Lanckorońska oraz Aleksandra Malewska. W jednym ze swoich najnowszych wpisów postanowiły one poruszyć problem, z którym zmaga się wiele osób, szczególnie te, które posiadają bardzo wrażliwą skórę.

Mowa o podrażnieniach oraz problemach, które są spowodowane noszeniem maseczek. Dermatolożki opisały kilka najczęściej zgłaszanych dolegliwości, a także opowiedziały, jak możemy temu zaradzić.

Pierwszym z problemów jest trądzik, który może pojawić się na skutek pocierania oraz kontaktu z maską oraz wilgocią. Tym, co może pomóc na tę przykrą dolegliwość jest zmiana maseczki (również pod wzgledem jej kształtu), a także natychmiastowe oczyszczenie twarzy po tym, jak ją zdejmiemy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Powinniśmy delikatnie przetrzeć skórę chusteczką, a następnie, jeśli sprawia wrażenie suchej, nałożyć na nią krem nawilżający. To bardzo ważne, byśmy pamiętali o regularnym praniu maseczek materiałowych, ponieważ zbierają się w nich różne bakterie, które z pewnością nie będą miały dobrego wpływu na naszą skórę.

Kolejnym problemem może być czerwona oraz bolesna wysypka. Może ona oznaczać, że doszło do kontaktowego zapalenia skóry wynikające z jej podrażnienia. Postarajmy się nie dotykać, nie drapać oraz nie wyciskać takich zmian. Środek, którego używamy do mycia skóry powinien być bardzo delikatny.

- Pamiętaj o regularnym praniu masek z tkaniny oraz upewnij się, że maska jest dobrze wypłukana i udało się usunąć z niej całe mydło lub detergent. Niektóre produkty do pielęgnacji skóry, takie jak produkty przeciwstarzeniowe, odżywcze lub zapachowe, mogą powodować podrażnienia w połączeniu z maską - zaznaczyły ekspertki.

Na skutek działania ciepła wytwarzającego się w przestrzeni zamkniętej pod maską, może dochodzić również do rozszerzenia naczynek. Może to zaostrzać trądzik różowaty. By temu zaradzić, powinniśmy zmienić maseczkę z tkaniny kilkuwarstwowej na tę chirurgiczną, a także starać się unikać spożywania pokarmów rozgrzewających oraz pikantnych.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Wprowadzają weekendowy lockdown, nie było innej możliwości. Kobiety i mężczyźni z sąsiedniego kraju mierzą się z nową rzeczywistością

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

- Użyj maski wiązanej z tyłu głowy lub użyj klipsa/spinki, który łączy pętle za głową zamiast za uszami. Jednak pamiętaj, że maska powinna nadal przylegać do krawędzi nosa, policzków i brody - radzą dermatolożki.

W przypadku mężczyzn, którzy mają problem z zadzieraniem się włosów w tkaninę, również znalazła się odpowiednia porada. Pomocna może okazać się zmiana maski na taką, która jest wykonana z gładkiej tkaniny.

Maseczki problemy skórne

Źródło: Instagram

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  3. Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawem
  4. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  5. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  6. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  7. Rodzice ocenili efekty zdalnego nauczania. Sytuacja wygląda fatalnie, badania nie kłamią
  8. Pan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cenny
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost, Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News