maseczki
Artgrid Danil Rudenko
Mateusz Sidorek - 8 Maja 2020

Ministerstwo ostrzega ws. maseczek, które nosimy. Ryzyko jest realne, nawet do siedmiu dni

Chociaż maseczki ochronne mają zapobiegać zarażeniu się koronawiursa, mogą stać się również zagrożeniem. Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków o umiejętne korzystanie z niezbędnych dzisiaj produktów. Jest to ważne, ponieważ obowiązek zakrywania ust i nosa wszedł w życie 16 kwietnia i nie wiadomo, jak długo będzie nas obowiązywał. Słowa wiceministra przekazał portal Warszawa w Pigułce.

Chociaż maseczki nie są obowiązkowe - twarz możemy zagrywać również szalikiem lub chustą - większość z nas decyduje się na zakup tych produktów. Dni są coraz cieplejsze i wydają się one najwygodniejszym rozwiązaniem. Jednak korzystanie z nich w sposób niewłaściwy może zwiększyć ryzyko zarażenia koronawirusem.

Restauracje, termin otwarciaWiemy kiedy zostaną otwarte restauracje. Wiceminister podał dokładny terminCzytaj dalej

Maseczki tak jak wszelkie inne przedmioty mogą być pokryte niebezpiecznym patogenem. Dlatego tak istotne jest, by korzystać z nich umiejętnie. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak to robić. Dlatego wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska ostrzega, abyśmy zwrócili uwagę na to, czy używamy środków ochronnych w prawidłowy sposób. W innym przypadku zamiast się chronić, możemy się narazić na zakażenie. Słowa wiceministra zdrowia cytuje portal Warszawa w Pigułce.

Wiceminister zdrowia informuje, jak prawidłowo używać maseczki

Od 16 kwietnia maseczki stały się podstawowym produktem, który większość z nas używa niemal codziennie, odkąd wszedł w życie obowiązek zakrywania twarzy i nosa w miejscach publicznych. Ministerstwo Zdrowia niedawno przyznało, że trudno powiedzieć, kiedy zostaniemy z niego zwolnieni, ale obecne zalecenia mogą utrzymać się nawet przez kilka miesięcy.

- Ostatnie badania wykazały, że jeżeli nosimy maseczkę bardzo długo, to wirus może na tej zewnętrznej części maseczki przebywać nawet siedem dni - słowa wiceministra zdrowia, Waldemara Kraski cytuje Warszawa w Pigułce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

Treść artykułu umieszczonego na portalu przypomina, że jednorazowe maseczki powinniśmy wyrzucić najpóźniej po 3 godzinach używania. Natomiast każdy, kto korzysta z maseczek wielorazowych, powinien pamiętać, aby je regularnie prać i prasować gorącym żelazkiem. Tylko umiejętne korzystanie z tych środków ochronnych zapewni nam niezbędne bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszyscy do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, ciało ich syna wyłowiono z rzeki

2. RMF: Od poniedziałku nie nastąpi luzowanie obostrzeń. Ustalono nową datę otwarcia restauracji

Niedawno pisaliśmy o tym, jak długo będziemy musieli nosić maseczki zdaniem Łukasza Szumowskiego. Wygląda na to, że mimo wprowadzanych etapów łagodzenia obostrzeń, produkty te staną się częścią tzw. nowej normalności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Często pocisz się w nocy? Uważaj, ponieważ może być to objawem niebezpiecznych chorób
  2. Media przekazały Polakom tragiczne informacje. Nie żyje 18-letnia gwiazda, miała przed sobą całe życie
  3. Robili remont strychu, pod podłogą znaleźli tajemnicze pudła. Gdy zajrzeli do środka, natychmiast wezwali pomoc
  4. Tajemnicza przyjaciółka Rydzyka przerwała milczenie. Nagle bez żadnych skrupułów zdradziła jedną rzecz
  5. Fantastyczny przepis na najlepszy farsz do pierogów. Ślinka cieknie, rodzina oniemieje z zachwytu
  6. Niebywały wysyp grzybów w maju. Uważaj, żeby nie natknąć się na "palce diabła"

Szczeniaki tajemnicza skrzyniaW nocy ktoś podrzucił pod ich drzwi tajemniczą skrzynkę. Otworzyli ją i pobledliCzytaj dalej

źródło: Warszawa w Pigułce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News