Maseczki, informacje o mandacie
Pikio.pl
Weronika Wasiak - 7 Października 2020

Właśnie padło potwierdzenie. Mandat możliwy nawet za posiadanie maseczki na twarzy

Za brak maseczki na twarzy grozi srogi mandat, ale za jej posiadanie również? Takich rewelacji chyba nikt się nie spodziewał. Właśnie poinformowano, co czeka Polaków, którzy nie dostosują się do przepisów w 100%.

Maseczki w przestrzeni publicznej, w tym również na powietrzu, to obowiązek w strefie czerwonej, a już od 10 października również w żółtej. W tych regionach odbywa się też wzmożona kontrola funkcjonariuszy, a także zmieniane są obostrzenia. Co grozi za nie dostosowanie się do panujących restrykcji?

ministerstwo zdrowiaDecyzja ministerstwa zapadła nagle. Wiemy o co chodzi, Polacy dowiedzą się dopiero jutroCzytaj dalej

Każdy powinien wiedzieć. Mandat możliwy nawet za posiadanie maseczki na twarzy

Jak podaje Polskie Radio, podczas wtorkowej konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia szef MZ Adam Niedzielski oraz komendant główny policji Jarosław Szymczyk, przekazali oficjalne informacje w sprawie kar, jakich powinni spodziewać się mieszkańcy stref żółtych i czerwonych za niedostosowanie się do panujących tam przepisów. Wiadomo zatem, że za brak maseczki grozi mandat nawet do 500 zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- Nie będzie taryfy ulgowej. Jeżeli mimo poinformowania przez policjantów, że należy zakryć nos i usta, ktoś tego nie zrobi, musi się liczyć z mandatem do wysokości 500 zł albo, w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

To jeszcze nie koniec, bo jak się okazuje, od policjanta, który dokonuje interwencji, zależy kara, jaka zostanie nałożona na mieszkańca. Ponadto, funkcjonariusz może również zadecydować, że srogi mandat zostanie wystawiony również za posiadanie maseczki na twarzy, jeśli nie spełnia ona swojej funkcji.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Pilne: helikopter, straż i specjalna grupa są już na miejscu. Gdzie jest 3-letni Kordian?

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

- Od indywidualnej oceny interweniującego policjanta będzie zależeć, czy dana osoba zostanie ukarana mandatem, pouczona, czy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu lub sporządzona informacja do Inspektora Sanitarnego. [...] On zna najlepiej sytuację i wie, czy dana osoba na przykład na chwilę nie miała założonej maseczki, czy szybko się zreflektowała - przekazał insp. Mariusz Ciarka - Mandatem może zostać ukarana również osoba, która ma na twarzy maseczkę jednak ma np. odkryty nos. Jednak w pierwszej kolejności policjanci pouczają, dopiero jak osoba się nie stosuje do polecań wtedy decydujemy się ukarać mandatem - wyjaśnił.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mieszkający w domach zapłacą po 900 złotych, w mieszkaniach po 700 złotych. Nowa opłata ma być nie do obejścia
  2. Wszystkie auta Andrzeja Gołoty. Jeden samochód w kolekcji pięściarza zaskakuje szczególnie
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Ostatni dzwonek na najpyszniejsze przetwory pod słońcem. Jeden dodatek wynosi smak na kolejny poziom

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News