Pojawił się pilny komunikat. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek

Pojawił się pilny komunikat. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Maseczki ochronne powinny być noszone w przestrzeniach zamkniętych, przepisy dotyczące obowiązku ich zakładania są jednak nieprecyzyjne. W tej sprawie pojawił się pilny komunikat, dotyczy wszystkich Polaków.

Maseczki ochronne powinny zasłaniać zarówno usta, jak i nos. Polacy mają obowiązek zakładać je w przestrzeniach zamkniętych, takich jak sklepy czy komunikacja publiczna. W sprawie regulacji przepisów dotyczących tego obostrzenia pojawił się pilny komunikat, dotyczy wszystkich Polaków, którzy robią zakupy w centrach handlowych.

Maseczki ochronne powinny być zakładane w sklepach, jednak wiele osób odmawia ich noszenia

Polska Rada Centrów Handlowych pilnie zaapelowała do polskiego rządu o regulację przepisów, dotyczących obowiązku noszenia maseczek ochronnych w sklepach. PRCH zwróciła uwagę na problem z którym boryka się coraz więcej właścicieli, zarządców i najemców centrów handlowych, którzy nie mają odpowiednich narzędzi, by móc bezwzględnie egzekwować ten obowiązek i zapewnić tym samym odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno pracownikom i klientom.

– Apelujmy o pilne doprecyzowanie przepisów regulujących uprawnienia i obowiązki osób przebywających w miejscach handlu i usług w czasie epidemii oraz określenie konsekwencji dla tych, którzy nie będą ich przestrzegać. Z zaniepokojeniem obserwujemy coraz większą liczbę klientów, którzy odmawiają zasłaniania nosa i ust w miejscach handlu, zapowiadane są zorganizowane protesty, a odwiedzający nas klienci posługują się specjalnie przygotowanymi oświadczeniami” – można przeczytać w oświadczeniu Polskiej Rady Centrów Handlowych, które zostało opublikowane w czwartek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polska Rada Centrów Handlowych zaapelowała do rządu o doprecyzowanie przepisów, związanych z noszeniem w sklepach maseczek ochronnych

Przedstawiciele Polskiej Rady Centrów Handlowych liczą na stanowcze i szybkie działanie rządu w tej sprawie. Jak przekazała Polska Agencja Prasowa, stowarzyszenie zrzesza ponad 240 firm działających w branży nieruchomości i miejsc handlu oraz usług.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

– Ze względu na nieprecyzyjne przepisy jako branża zostaliśmy postawieni w bardzo trudnej sytuacji. Właściciele, zarządcy i najemcy centrów handlowych nie mają żadnych skutecznych instrumentów, by egzekwować obowiązki zmierzające do ochrony zdrowia i życia klientów oraz pracowników –  przekazała Polska Rada Centrów Handlowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, nowe restrykcje na weselach. Będzie rygorystycznie, wszyscy powinni się przygotować
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Media huczały o jej głośnym rozstaniu z mężem. Teraz gwiazda disco polo znów jest na językach, pokazuje ekskluzywne śniadania i bawi się w najlepsze

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News