Maseczki, ochrona zdrowia
unsplash.com Mika Baumeister
Weronika Wasiak - 1 Listopada 2020

Lekarze biją na alarm. Jest rzecz, która lepiej chroni przed koronawirusem od maseczek

Maseczki jednak nie są najskuteczniejszym sposobem na ochronę przed wirusem? Eksperci nie mają wątpliwości, mówią o jednej rzeczy, która chroni lepiej.

Obowiązkowe maseczki wprowadzono w Polsce już w pierwszych tygodniach epidemii. Wykupowano je na całym świecie, bo, jak wyjaśniali eksperci, zasłanianie ust i nosa może w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem, którzy przenosi się drogą kropelkową, np. przy mówieniu czy kichaniu.

TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domachTVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domachCzytaj dalej

Od miesięcy maseczki są najbardziej pożądanym produktem na runku. Tymczasem media obiegły dość niespodziewane informacje dotyczące ich skuteczności.

Lekarze alarmują. Co chroni lepiej niż maseczki?

Jak przytacza Wirtualna Polska, Stefen Moritz, główny autor badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Halle, jest pewien, że aby właściwie chronić się przed COVID-19 należy pamiętać o kluczowym elemencie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościWprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościCzytaj dalej

Okazuje się, że przy zaniedbaniu jednej rzeczy nawet maseczki mogą być niewystarczające - chodzi o odpowiednią wentylację.

W oparciu o przeprowadzone badania ekspert wyjaśnia, że " ryzyko zakażenia koronawirusem COVID-19 może być mniejsze, jeśli w pomieszczeniu zapewni się odpowiednią wentylację przebywającym tam osobom".

Stefen Moritz zaznaczył też, że ważne jest ograniczenie miejsc siedzących i zapewnienie osobnych wejść do pomieszczenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. „Rolnik szuka żony”. Niewiarygodne doniesienia o Macieju, fani: ”związał się z dziennikarką TVP”

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Naukowcy podkreślają, że obostrzenia dotyczące maseczek i zachowywania bezpiecznych odległości powinny obowiązywać do samego końca pandemii.

Z kolei "liczba osób i miejsc siedzących w różnego rodzaju pomieszczeniach zamkniętych powinna być dostosowywana do liczby zakażeń w danym okresie".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Nie mieści się w głowie, co Okrasa dodaje do sałatki jarzynowej. Zaskakujący składnik podkręca jej smak
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News