Jest skuteczniejsze, niż noszenie maseczki. Doktor Tomasz Hryniewiecki nie ma wątpliwości

Jest skuteczniejsze, niż noszenie maseczki. Doktor Tomasz Hryniewiecki nie ma wątpliwości Źródło: screen/youtube.com Telewizja Republika

Maseczka ochronna w czasach epidemii natychmiast stała się dobrem podstawowym. W wielu miejscach ich zabrakło, a ceny poszybowały w górę. Lekarz powiedział, co jest znacznie skuteczniejsze w ochronie przed zakażonymi.

Maseczka ochronna zalecana jest głównie chorym. Choć na wielu zdjęciach z Chin możemy zobaczyć, jak całe tłumy noszą maseczki, to w rzeczywistości wcale nie muszą być skuteczne. Lekarz dr Tomasz Hryniewiecki wyraził opinię na temat tego, jaka metoda jest znacznie skuteczniejsza.

Maseczka jest nieskuteczna? Lekarz rozwiewa wątpliwości

- Nie zaleca się noszenia maseczek wszystkim. W Azji funkcjonuje to inaczej, ponieważ tam maseczki są używane jako umożliwiające oddychanie na zewnątrz, gdzie panuje wielki smog - tłumaczył dr Hryniewiecki, kardiolog zaproszony do programu "Polityczna Kawa" w Telewizji Republika.

Ponadto, stwierdził, że maseczki przydadzą się głównie w służbie zdrowia, a osoby niepracujące w szpitalach, powinny zachować inne środki ostrożności. Okazuje się, że dużo skuteczniejsze jest po prostu zachowanie odstępu od osoby zakażonej.

- Przebywając w jednym pomieszczeniu z osobą zakażoną, zwykła maseczka nie pomoże [...] Nie zaszkodzi, by je nosić. Jeśli ktoś je ma, może je wykorzystywać - wyjaśnił lekarz.

Koronawirus może dosięgnąć całą populację. Nie wszystkie przypadki będą ciężkie

Doktor Hryniewiecki zwracał także uwagę na moment, w którym uodporni się cała populacja. Przyznał, że z powodu faktu, że SARS-CoV-2 jest nieznanym wcześniej wirusem, nie wiadomo kiedy do tego dojdzie. Brakuje póki co jednoznacznych wyników badań dotyczących leku na COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto jak sam stwierdził, dużo osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że miało kontakt z zarażonymi. W wielu przypadkach COVID-19 przebiega bezobjawowo. Mimo to, takie osoby są w stanie dalej zarażać. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Profesor Małgorzata Polz-Dacewicz o powstaniu koronawirusa: „Ktoś mógł zjeść niedogotowanego nietoperza”

Lekarz zalecał większą ostrożność i szczególne zabezpieczanie osób z grupy wysokiego ryzyka, czyli starszych i cierpiących na przewlekłe choroby. Wirus prawdopodobnie zarazi większość społeczeństwa, ale na czas szukania skutecznego leku, należy zabezpieczyć najbardziej zagrożonych i to jego zdaniem jest najlepszą metodą walki z koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Nieprawdopodobnie smutna wiadomość, minister finansów popełnił samobójstwo. Mieszkańcy sąsiada Polski pogrążeni w żałobie
  4. Urząd Skarbowy może zablokować twoje konto. Wystarczy tylko jedna rzecz, żeby stracić dostęp do pieniędzy
  5. Babcia codziennie nakładała szklankę na klamkę. Sąsiedzi śmiali się z niej, ale gdy poznali powód, zaczęli robić tak samo
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

Źródło: Niezależna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News