Czołowy lekarz pokazał, jak w kilkanaście sekund zrobić maseczkę. Najprostsza rzecz na świecie

Czołowy lekarz pokazał, jak w kilkanaście sekund zrobić maseczkę. Najprostsza rzecz na świecie Źródło: Unsplash Claudio Schwarz

Koronawirus przyczynił się do braków w zaopatrzeniu. Z całą pewnością maseczka jest jednym z tych produktów, który wyjątkowo ciężko teraz zdobyć. Brak dostępu do tego dobra nie jest jednak problemem. Można ją wykonać w tani i prosty sposób.

Nie da się ukryć, że nawet najzwyklejsza maseczka higieniczna jest aktualnie ciężka do zdobycia. W trosce o dobro swoje i innych przy kontaktach z ludźmi nie zaszkodzi ją zastosować. Co jednak zrobić kiedy nigdzie nie możemy jej dostać? 

Samodzielnie wykonana maseczka jest prostsza niż myślisz

W dzisiejszych czasach okazuje się, że maseczka higieniczna jest na wagę złota. Koronawirus znacząco utrudnia nam życie, a ciężko dostępny produkt zmywa niektórym sen z powiek. Poczucie zagrożenia wywołane pandemią dotknęło chyba większość ludzi. Cześć czułaby się zdecydowanie pewniej gdyby podczas koniecznych wyjść z domu ich twarz osłaniała maseczka. Jak poradzić sobie z jej brakiem?

Na szczęście maseczka jest jednym z tych produktów, który z łatwością możemy wykonać samodzielnie z przedmiotów, które większość z nas znajdzie pod ręką. Czołowy lekarz zaprezentował na nagraniu jak tego dokonać. Wystarczy zaledwie kilkanaście sekund.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prosty i szybki sposób zaskoczy niejedną osobę

Maseczka własnej roboty została zaprezentowana przez osobę określaną mianem czołowego lekarza Stanów Zjednoczonych. Dr Jerome Adams należy do agencji rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodzącej w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. To właśnie on pokazał na nagraniu jak szybko wykonać własną maseczkę. Lekarzowi zajęło to zaledwie 45 sekund.

W celu wykonania maseczki potrzebne nam będą dwa elementy. Kawałek materiału i dwie gumki. To właśnie tych produktów dr Jerome Adams użył na nagraniu. Za materiał może nam posłużyć stara koszulka, która niepotrzebnie kurzy się w zakamarkach szafy. Instrukcja, którą można zobaczyć na poniższym nagraniu z pewnością przyda się wszystkim, którzy wolą nie ryzykować i podczas wyjść z domu potrzebują ochrony pod postacią maseczki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Szumowski nie pozostawia złudzeń, wyjawił prawdę o końcu epidemii. Minister przekazał fatalne wiadomości

2. Co z wizytami na cmentarzu w czasie przedświątecznym? Policja wyjaśnia zasady, o których trzeba wiedzieć

Niestety, koronawirus w znacznym stopniu zmienił naszą rzeczywistość. Musimy liczyć się z panującymi obostrzeniami, które nie ułatwiają życia. To od naszego podejścia zależy jak rozwinie się pandemia i czy koronawirus będzie przybierał na sile. Używanie maseczki może tutaj znacząco pomóc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł powstrzymać łez gdy go ratował, poruszające nagranie
  2. Dziewczynka stanęła między pitbullami. 6 psów czekało, aż zrobi jeden ruch
  3. Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne informacje. Nie żyje bardzo bliska mu osoba
  4. Media obiegły powalające nieoficjalne wieści o ojcu Oliwii Bieniuk. Sytuacja, jakiej nie było od śmierci Ani Przybylskiej
  5. Kevin Aiston bawił widzów TVP. Teraz dotknęła go największa tragedia
  6. Nikt ich nie widział przez 30 lat. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia, niespodziewany skutek kwarantanny

Źródło: Noizz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News