Masakra! WSZYSCY Polacy zapłacą KROCIE za ładowanie telefonów

Masakra! WSZYSCY Polacy zapłacą KROCIE za ładowanie telefonów

Powinniśmy być gotowi. Prognozy nie są optymistyczne. W ciągu dwóch najbliższych dekad ceny za prąd niebywale wystrzelą w górę. Polacy mogą zbankrutować!

Obecnie liczba ludności na świecie wynosi 7,4 mld. Wartość ta wzrośnie do 9 mld około roku 2040. W związku z tym drastycznie zwiększy się też zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Świat rezygnuje z węgla?

MAE- Międzynarodowa Agencja Energetyczna przeprowadziła na tym polu istotne badania. Z ich najnowszego raportu "World Energy Outlook 2017" wynika, że obecnie w najgorszej sytuacji znajdują się Indie. To właśnie tam pojawi się największe, 30 procentowe zapotrzebowanie na energię. Skoro tak diametralnie zmieni się popyt na prąd, siłą rzeczy zmianie ulegnie też sposób jego pozyskiwania. Zapotrzebowanie na węgiel zaniknie. Świat postawi na odnawialne źródła energii i gaz. Przed Polską masa pracy. Obecnie produkcja energii elektrycznej w naszym kraju w około 90 procentach opiera się na tym właśnie surowcu. Zmianę tą wymuszają na nas też inne czynniki.Jednym z nich są programy Unii Europejskiej, które wymagają od swoich członków eliminacji węgla. Według zapowiedzi, już za 5 lat możemy odczuć wzrost cen a rachunki staną się dwukrotnie wyższe. Problem stale będzie narastał ponieważ w Polsce brak jest zrównoważonej polityki energetycznej. źródło:https://www.money.pl fot.http://theearthproject.com fot.http://serwisy.gazetaprawna.pl fot.https://www.dentons.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News