Właśnie ujawniono! Masa był opłacany przez MINISTRA

Właśnie ujawniono! Masa był opłacany przez MINISTRA

Masa jest świadkiem koronnym, który należał kiedyś do gangu pruszkowskiego znanego w całej Polsce ze swej wyjątkowej brutalności i wpływów. Mężczyzna od pewnego czasu zajmuje się publikowaniem książek o swoim życiu, a jego ostatnie wyznanie zatrzęsło światem polityki. Gangster miał być opłacany przez ministra. 

"Masa" to pseudonim, pod którym znany jest Jarosław Sokołowski - jedna z najważniejszych postaci gangu pruszkowskiego, który w latach 90. był największą organizacją przestępczą działającą na terenie naszego kraju. Dzięki temu, że mężczyzna w roku 2000 zdecydował się zostać świadkiem koronnym i zeznawać przeciwko byłym współpracownikom, Policja była w stanie zatrzymać większość kierownictwa grupy. Od pewnego czasu Masa publikuje również książki w których opisuje swoje życie, wyjaśnia zasady działania tak złożonej organizacji przestępczej, hierarchię oraz przytacza różne fakty z czasów jej działalności oraz największej popularności. W najnowszej książce zatytułowanej "Celebryci i bandyci" podaje jednak informację, która zatrzęsła światem polityki. Okazuje się, że mafia działała również na zlecenie wysoko postawionych polityków.

Gang pruszkowski największą organizacją przestępczą w Polsce

Gang pruszkowski w czasach swojego największego rozkwitu miał swoich ludzi niemalże w całej Polsce. Przez dekadę uważani byli za największą, najliczniejszą i najbardziej wpływową grupę przestępczą w naszym kraju, a przy tym wszystkim byli niezwykle niebezpieczni. Na samym szczycie gangsterskiej hierarchii stali założyciele grupy nazywani "zarządem". To właśnie oni kolegialnie podejmowali decyzje dotyczące bieżących spraw oraz przyszłości i rozwoju gangu. Dobre czasy zakończyły się pod koniec lat 90., kiedy to rozpoczęła się otwarta wojna między grupą Masy, gangiem wołomińskim oraz organizacjami z zachodniej i północnej Polski oraz zamordowany został lider gangu, Andrzej Kolikowski, ps. "Pershing".

Masa był opłacany przez Ministra?

Masa od pewnego czasu publikuje książki, w których opowiada o swoim życiu w szeregach gangu, historię swoich przestępstw i kontaktów. Tłumaczy również różne niuanse dotyczące działalności grupy. W swojej najnowszej książce zatytułowanej "Celebryci i bandyci" Masa podaje fakty, które wstrząsnęły polską polityką. Jak się okazuje gang pruszkowski współpracował również z politykami na najwyższych szczeblach i to nie tylko w sprawach kraju, ale i w kwestiach prywatnych. Co prawda mężczyzna nie odważył się ujawnić nazwiska polityka, wiadomo jednak, że chodzi o wiceministra finansów z lat 90. – Czy mogłem być mu do czegoś potrzebny? A jednak byłem. Do kogo poszedł, gdy stolarze opóźnili się z wykonaniem mu kuchni? Do mnie. I jaki on był szczęśliwy, gdy wysłałem do niego ekipę „Mięśniaków” i wpier… tym stolarzom – twierdzi Masa. Gangster wspomina również, że kontakty jego grupy z politykami nie były niczym niezwykłym. Grupy często się spotykały, wpływowi przestępcy bywali na drogich bankietach i tam poznawali polityczną śmietankę. Wszystko odbywać się miało wedle zasady "przysługa za przysługę".

Historia gangu pruszkowskiego

Gang pruszkowski był polską organizacją przestępczą, która w latach 90. była największą i najbardziej wpływową, zorganizowaną grupą przestępczą w Polsce. Jej członkowie byli w większości drobnymi przestępcami, którzy z czasem wyspecjalizowali się w nowych rodzajach nielegalnych procederów i złączyli w jedną grupę, której zasięgi wpływów były niesamowite. Wszystko zaczęło się po upadku PRL, kiedy początkująca policja nie potrafiła sobie poradzić z prężnie rozwijającą się przestępczością. Pierwsze poczynania grupy były zachowawcze - opierali się głównie na przestępczości gospodarczej obejmującej przemyt spirytusu czy papierosów. Z czasem rozwinęli swoją działalność na przestępstwa kryminalne takie jak napady na TIR-y, haracze, porwania czy zabójstwa na zlecenie. Siatka kontaktów i wpływów rozrosła się do tego stopnia, że gang miał swoje oddziały w całej Polsce, z których lokalni bossowie dzielili się zyskami z zarządem grupy. Przez całą dekadę gang pruszkowski nazywany był największą i najbardziej wpływową organizacją przestępczą Polski.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Nadchodzą gigantyczne upały! W Polsce będzie nawet 30 stopni
  2. Nie żyje bohater podziemia antykomunistycznego. Ogromny żal
  3. 30% Polaków chciało, żeby Jolanta Kwaśniewska została Prezydentem. Zrobiła coś pięknego
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu