Tragiczna wiadomość. Nie żyje żona kultowego polskiego polityka

Tragiczna wiadomość. Nie żyje żona kultowego polskiego polityka Źródło: Fot. Pixabay.com/ArturLuczka

Marzena Talar-Dąbrowska nie żyje. Niesamowicie przykra wiadomość wstrząsnęła społecznością. Zmarła była żoną kultowego polskiego polityka.

Marzena Talar-Dąbrowska odeszła 19 kwietnia, a dziś odbył się jej pogrzeb. Była to wyjątkowo przykra i przejmująca uroczystość, na której zebrało się wiele ludzi, chcących wyrazić współczuje mężowi zmarłej, kultowemu polskiemu politykowi, Waldemarowi Dąbrowskiemu. 

Jak podają media, Marzena Talar-Dąbrowska zmarła w wieku 63 lat, a informacja o jej śmierci była przerażającym ciosem dla wielu. Jej mąż przez lata pełnił funkcję ministra kultury oraz sprawował urząd dyrektora Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. 

Marzena Talar-Dąbrowska nie żyje. Niewyobrażalny dramat w rodzinie polskiego polityka

Marzena Talar-Dąbrowska była żoną polskiego ministra kultury, który swój urząd pełnił w latach 2002-2005. Jest on uważany za jednego z najczęściej wyróżnianych oraz odznaczanych polskich polityków. Była również matką aktorki Marty Dąbrowskiej, która na swoim koncie ma wiele znakomitych produkcji filmowych, telewizyjnych oraz teatralnych. W ostatnim czasie zobaczyć ją mogliśmy w filmie "Bogowie", a przez lata kojarzona była z serialem "Komisarz Alex".

Msza żałobna odprawiona została w Kościele Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym. Po niej nastąpiło tradycyjne odprowadzenie zmarłej na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam znajduje się grób rodzinny, w którym została pochowana. 

Informacja o śmierci kobiety była potężnym ciosem dla całego polskiego środowiska teatralnego oraz części polityków współpracujących z mężem zmarłej. Nekrolog pojawił się również w "Gazecie Wyborczej", gdzie kondolencje złożył sam rektor, prof. Adam Myjak wraz z przyjaciółmi z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kondolencje składały największe nazwiska polskiego teatru

Na tym oczywiście długa lista kondolencji się nie zakończyła. Swój smutek wyraziły dziesiątki ludzi przez lata współpracujących z małżeństwem. W mediach tradycyjnych oraz na portalach społecznościowych kondolencje złożył również Andrzej Seweryn - dyrektor naczelny wraz z zespołem Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. 

Z politykiem w bólu łączy się także Jarosław Kilian będący dyrektorem Teatru Lalki, zarząd i zespół Stowarzyszenia Żydowskiego Instytutu Historycznego w Polsce, koledzy i przyjaciele z Biura Roku Stanisława Moniuszki oraz Grupa PZU. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Agata Duda ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  2. Córki Hanny Lis są ZNIEWALAJĄCO piękne! Urodą zmiażdżyły nawet córki Kingi Rusin!
  3. Jackowski ma złe wiadomości dla Polaków. Plany na majówkę dla wielu legły w gruzach
  4. Media dotarły do szczegółów upojnej nocy partnera śp. Przybylskiej. Sceny, jak z "50 twarzy Greya"
  5. Właśnie ujawniono, jak wygląda syn Kaczyńskiej. Internautom aż opadły szczęki
  6. Śmierć Michała na zawsze będzie tajemnicą. Są wyniki sekcji zwłok
     

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News