Martyna Wojciechowska walczy o zdrowie swojej córki! To wyścig z czasem

Martyna Wojciechowska walczy o zdrowie swojej córki! To wyścig z czasem

Martyna Wojciechowska wzruszyła tysiące Polaków historią swojej adoptowanej córki. Teraz trwa wyścig z czasem o zdrowie dziewczynki, która przez swoją chorobę może stracić jeden ze swoich zmysłów.

Martyna Wojciechowska prowadząc program Kobieta na krańcu świata, poznała wiele ludzkich tragedii, które przeciętnemu człowiekowi nawet nie mieszczą się w głowie. Idealnym przykładem jest historia adoptowanej córki Wojciechowskiej, która pochodzi z Tanzanii. Kabula cierpi na albinizm, przez co w swojej ojczyźnie jest prześladowana. Wszystko przez zabobony związane nierozłącznie z miejscową kulturą. Chodzi mianowicie o przesąd, że talizmany wykonane z części ciał albinosów przynoszą bogactwo i olbrzymie połowy ryb. Dziewczyna przez to padłą ofiarą brutalnego ataku. Napastnicy włamali się do jej domu rodzinnego, a następnie odrąbali jej jedną rękę przy pomocy maczety. Przez to dziewczynka musiała opuścić swoją rodzinę i zamieszkać w specjalnym obozie dla albinosów. Teraz 20-latka przyleciała do Polski, a jej przybrana matka chce ratować wzrok dziewczyny.

Martyna Wojciechowska rozpoczęła wyścig z czasem

Podróżniczka po realizacji programu zdecydowała się zaopiekować się Kabulą, przez co płaci za jej życie i wykształcenie. Jednak to nie wystarczy, aby młoda dziewczyna mogła żyć normalnie, ponieważ albinizm niesie ze sobą jeszcze inne ryzyko niż tylko prześladowania. Martyna Wojciechowska po emisji odcinka o Kabuli dostała zakaz od rządu Tanzanii dotyczący przyjazdów celebrytki do tego państwa. Nie mogła więc na miejscu pomóc swojej podopiecznej. Kabula chcąc zadbać o swoje zdrowie musiała przylecieć do Polski. Teraz trwa prawdziwy wyścig z czasem, aby uratować wzrok dziewczyny. - Jeden dzień przewidziany jest na badania oczu. Musimy sprawdzić, jak wygląda obecnie sytuacja. Albinizmowi zawsze towarzyszy poważna wada wzroku. Rozmawiałam już wstępnie z lekarzami nawet o ingerencji chirurgicznej - mówiła Martyna Wojciechowska w rozmowie z Faktem. Wielu Polaków wspiera Wojciechowską i Kabulę. Ich wspólna historia wzruszyła tysiące internautów, którzy głośno dają o sobie znać we wszelakich komentarzach. Dziewczyna marzy o zostaniu prawnikiem, aby pomagać osobom takim jak ona sama. Niestety utrata wzroku bardzo by jej utrudniła spełnienie tego marzenia. Na szczęście medycyna w Polsce stoi na znacznie wyższym poziomie niż w Tanzanii, przez co wciąż istnieje nadzieja, że przynajmniej ten problem zdrowotny Kabuli zostanie rozwiązany. Wszyscy mocno trzymamy za nią kciuki i mamy nadzieję na dobre wieści już niebawem.Najlepsze newsy dnia:

  1. Hanna Lis znowu naraziła się fanom! „Zmień chłopa, wleje ci się więcej rozumu do tępego łba”
  2. Nowe fakty ws. rozstania Bachledy-Curuś i Gortata! Kto zawinił?
  3. Matka dostała telefon ze szpitala. Gdy dojechała, nie poznała własnego syna w tym stanie
Następny artykuł