Wojciechowska bije na alarm! Jest przerażona sytuacją w Polsce

Wojciechowska bije na alarm! Jest przerażona sytuacją w Polsce

Propozycja zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny pojawiła się w Sejmie. Kobiety w całej Polsce protestują przeciwko ograniczającemu wolność wyboru prawu. Do manifestacji dołączają zarówno autorytety naukowe, jak i celebryci. Tym razem o całej sytuacji ze swojej perspektywy opowiedziała Martyna Wojciechowska. Jest przerażona tym, co się dzieje w naszym kraju.

Obecnie aborcja możliwa jest w trzech przypadkach: gdy ciąża powstała w wyniku przestępstwa (gwałtu lub kazirodztwa), gdy jest zagrożeniem dla życia i zdrowia kobiety oraz kiedy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony. Nowe prawo ma zakazać aborcji właśnie w tym trzecim przypadku, który jest powodem 95% aborcji przeprowadzanych w naszym kraju. Prowadząca programu "Kobieta na krańcu świata" ma swoją własną, stanowczą opinię na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Martyna Wojciechowska protestuje i zachęca kobiety do kolejnych strajków

- ŻYCIE. WYBÓR. WOLNOŚĆ. ✌ Najważniejsze wartości w życiu Człowieka... W Polsce aborcja jest nielegalna poza trzema wyjątkami – kiedy ciąża jest wynikiem przestępstwa (gwałtu lub kazirodztwa), kiedy jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia kobiety i kiedy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony. Takich aborcji dokonuje się więc w SYTUACJI OSTATECZNEJ. Dziś o 16:00 w Sejmie miały rozpocząć się prace nad projektem ustawy zakazującym aborcji w przypadku nieusuwalnych wad płodu (to ten sam projekt, którego w marcu zażądał Episkopat). To byłby de facto projekt całkowitego zakazu aborcji - 95% przypadków legalnych aborcji w Polsce to aborcje z powodów embriopatologicznych. Przy czym aż 75% przypadków legalnego przerwania ciąży to wady letalne, powodujące śmierć dziecka, bez środków przeciwbólowych, niedługo po urodzeniu. - napisała na swoim profilu Martyna Wojciechowska. - Moglibyśmy też oczywiście zapomnieć o badaniach prenatalnych – jaki lekarz odważyłby się na wykonanie badań, których skutkiem będzie to, że kobieta spróbuje poddać się zabiegowi aborcji? Likwidacja możliwości wykonywania jakichkolwiek badań prenatalnych byłaby warunkiem niezbędnym i koniecznym dla wprowadzenia i utrzymania tego barbarzyńskiego prawa. Widziałam jak wygląda życie Kobiet, w krajach, w których dochodzi do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej i nie chcę takiego świata dla nas. Dzisiaj Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odsunęła procedowanie projektu zakazu aborcji. Co będzie jutro? #DoKosza #NieDlaZaostrzenia #StopTheBan #StrajkKobiet #StrajkWszystkich - dokończyła. Nie ma wątpliwości, że Martyna Wojciechowska ma zdecydowanie większą wiedzę o sytuacji kobiet na całym świecie, niż jakikolwiek polityk w Sejmie. Sama jest mamą 10-letniej Marysi Błaszczyk. Nie wiadomo, czy gdyby jej ciąża była zagrożona, usunęłaby dziecko. Chodzi jednak o możliwość decydowania o swoim życiu w tak trudnych, tragicznych momentach. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Brutalny atak na gwiazdę TVP! "Ludzie wyzywali mnie na przystanku"
  2. Wojna jurorów wstrząsnęła "Mam talent"! Czy w TVN uda się zażegnać kryzys?
  3. Wpis Lewandowskiej doprowadził Polki do furii! "Wiejski pasztet z twarzą gnoma"
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News