Martyna Wojciechowska jest prezenterką oraz podróżniczką, która popularność zdobyła dzięki swojej odwadze. Kobieta porusza trudne tematy i ciągle podróżuje do egzotycznych krajów, przez co z jej zdaniem liczy się wielu Polaków, a to co teraz powiedziała o millenialsach nie spodobało się wielu jej fanom. 

Martyna Wojciechowska znana jest ze swojej odwagi w poruszaniu trudnych tematów oraz otwartego krytykowania globalnych problemów. W swoich programach często opowiada o nietolerancji, braku poszanowania praw człowieka czy rasizmie, bardzo często w kontekście kobiet mieszkających w egzotycznych zakątkach naszego globu. Z jej zdaniem liczą się miliony Polaków, uważana jest bowiem za osobę, która dzięki swoim podróżom wiele wie o świecie. Tym razem jednak jej ostra wypowiedź o millenialsach wywołała szok wśród fanów. Pojawiły się także głosy sprzeciwu.

Martyna Wojciechowska ostro skrytykowała młodych ludzi

Martyna Wojciechowska jest celebrytką, której słowa są uważnie śledzone przez miliony Polaków. Fani szanują zdanie kobiety i często utożsamiają się z jej werdyktami. Tym razem jednak chyba trochę przesadziła. Podróżniczka zdecydowała się publicznie wypowiedzieć w sprawie tzw. millenialsów, czyli pokolenia młodych osób, które urodziły się w latach 80. i 90., a więc właśnie wkraczają w dorosłe życie.

– Niby wszyscy świetnie się prezentują, mają pasję, chęć do pracy, chcą się rozwijać – w CV znakomicie to wygląda, w rzeczywistości jest już jednak gorzej. U młodych dominuje postawa roszczeniowa. Millenialsi wiele oczekują i wiele chcą, ale nie potrafią się odnaleźć na rządzącym się swoimi prawami rynku – ostro skrytykowała młodych ludzi Wojciechowska w rozmowie z gazetą „Głos Mordoru”.

Jakie są największe problemy młodych ludzi według Wojciechowskiej?

Kobieta twierdzi, że popularnie nazywani millenialsami młodzi ludzie mają wiele problemów i trudności z którymi nie mogą sobie poradzić. Jej zdaniem młodzi nie potrafią pracować zespołowo i chcąc zastępować wszystkie uchybienia doskonałą znajomością nowoczesnych technologii. Mają oni być również permanentnie zbuntowani, a bezustannie towarzyszyć im ma frustracja wynikająca z niedopasowania.

– Jeśli nie ma: „why?”, to nie widzę szans na współpracę. (…) A kiedy materialny zysk nie stoi na pierwszym miejscu, gdy pieniądze i stabilna praca nie mogą być kluczową motywacją, wówczas bez wewnętrznej determinacji wiele się nie zdziała – mówi podróżniczka.

Jej zdaniem to nie pieniądze są w życiu najważniejsze – skupić się powinni na idei i misji. Zaznaczyła oczywiście również, że jej też często zdarza się wykonywać rzeczy za które nie dostaje żadnego wynagrodzenia, ale kieruje się poczuciem obowiązku. Spotkało się to z żywą odpowiedzią internautów, którzy całkowicie nie zgadzali się z jej zdaniem. Przeczytać można było, że wymaganie godziwej pensji jest naturalne i że pracownik nie może pozwolić na wyzyskiwanie swojej osoby, tak jak to się często działo do tej pory.

Millenialsi obrażani przez osoby publiczne

Nie jest to pierwszy atak wymierzony w młode osoby. Już od pewnego czasu różni ludzie ze świata show-biznesu i mediów komentują zachowanie i oczekiwania młodych ludzi, którzy właśnie stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Niedawno głośno było o wypowiedzi prezes Fundacji Iskierka, Jolanty Czernickiej-Siweckiej, która otwarcie stwierdziła, że młodzi ludzie są roszczeniowi, a jako niedorzeczne uznała to, że wymagają pracy po 8 godzin dziennie (pozostały czas chcieliby mieć dla siebie). Kobieta jest przekonana, że polski system edukacji „szkoli młodych narcyzów”, przez co rozumie sprzeciwy wobec podejmowania się pracy na nadgodziny. Czerniecka-Siwecka za wzór do naśladowania dla młodych ludzi postawiła natomiast swoje pokolenie. Według niej „jest nauczone ciężkiej pracy, którą uważa za standard”.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Nauczyciel uderzył ucznia. „Poprawię drugą to, k**wa spadniesz!”
  2. Kolejna dymisja w Pałacu Dudy! Odchodzi najważniejsza postać
  3. Wyciek tajnego przekazu PiS dla dziennikarzy! Co za wpadka

Najgorętsze romanse gwiazd w 2018 roku [ZDJĘCIA]


Kinga Rusin i inne gwiazdy, które pokochały czworonogi [ZDJĘCIA]

Redaktor, recenzent, copywriter.