Wojciechowska szczerze o dramacie sprzed lat. "Dziś wiem, że to molestowanie"

Wojciechowska szczerze o dramacie sprzed lat. "Dziś wiem, że to molestowanie" Źródło: Fot. YouTube/Kultowe Rozmowy

Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej cenionych polskich podróżniczek oraz dziennikarek. Jej droga do wymarzonej kariery nie należała jednak do łatwych. Po latach gwiazda przyznaje, że w walce o swoje cele była upokarzana i wciąż powtarzano jej, iż jako kobieta nigdy nie dojdzie tak daleko, jak mężczyźni.

Wojciechowska od najmłodszych lat interesowała się motoryzacją oraz podróżami. Kiedy jednak zdecydowała się związać swoje życie z tymi właśnie dziedzinami, na zawodowej drodze napotkała wiele przeszkód o podłożu seksistowskim.

Martyna Wojciechowska szczerze o swojej drodze na szczyt

- Koledzy po fachu patrzyli na mnie z politowaniem, testowali mnie, próbowali wyszydzić, wytykali najmniejszy błąd i czekali na potknięcie. To było jak fala w wojsku. (…) Panowało przeświadczenie, że kobieta przy samochodzie może być tylko skąpo ubraną hostessą, więc sama się prosi. Dziś wiem, że to się nazywa molestowanie - ujawniła znana podróżniczka. Jednocześnie Wojciechowska zaznaczyła, jak ważna we współczesnym świecie jest walka o równouprawnienie. Sama zaznaczyła, że stara się wychowywać swą córkę na silną kobietę, która nie będzie miała kompleksów na tle płci w życiu prywatnym ani zawodowym. - Majstrowanie przy zmianach legislacyjnych dotyczących praw kobiet to poważne zagrożenie. Protestując tutaj, w świecie zachodnim, walczymy o prawa kobiet na całym świecie. Nie robimy tego tylko dla siebie, swoich córek czy swoich rodaczek. Robimy to także dla kobiet na krańcach świata. (…) Feminizm to nic innego jak równouprawnienie, czyli jedyny słuszny i sprawiedliwy podział ról. Wracanie do dyskusji o feminizmie jest archaiczne. Nie wypada już tego robić. Niech bycie seksistą będzie łatką, z którą trudno się żyje. Na razie mamy kuriozalną sytuację, że to bycie feministką utrudnia życie - stwierdziła dziennikarka w wywiadzie dla "Wprost".

Trudne początki, efektowny finał

- Dużo czasu mi zajęło, żeby uwierzyć, że mogę robić rzeczy uważane za męskie na swój kobiecy sposób. Każda z nas może - dodała jednak po latach dumna ze swych osiągnięć Wojciechowska. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Irena Santor zostaje w domu opieki! Powód wyciska łzy z oczu
  2. Beata Kozidrak w furii! Chodzi o jej zmarłego brata
  3. Grochola ostro o rządach PiS! „Dają ludziom g*wno i mówią, że to parówka”
  4. Niesamowite! Dzięki temu zwierzęta przestaną w końcu cierpieć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News