Martyna Wojciechowska NIE nazywa się Martyna. Oto jej PRAWDZIWE imię

Martyna Wojciechowska NIE nazywa się Martyna. Oto jej PRAWDZIWE imię Źródło: Fot. Instagram/Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej znanych polskich podróżniczek. Fani byli więc naprawdę zadziwieni faktem, iż gwiazda tak naprawdę nie nosi imienia, pod którym ją znają. Jak naprawdę nazywa się celebrytka?

Wojciechowska pozostaje gwiazdą krajowej telewizji od lat. Widzowie znają ją przede wszystkim z programu, w którym pokazuje trudne niejednokrotnie życie kobiet w różnych zakątkach świata.

Martyna Wojciechowska wcale nie nazywa się Martyna!

Uwielbiana przez fanów celebrytka zadziwiła jednak swych sympatyków, gdy wyjawiła, że tak naprawdę nie nazywa się wcale Martyna. Jej prawdziwe imię to bowiem... Marta.
- W dokumentach figuruję jako Marta Eliza Wojciechowska, ale od dziecka wszyscy mówili na mnie Martyna. Do tego stopnia się to przyjęło, że nauczyciele wpisali imię Martyna na świadectwie maturalnym i trzeba było je ponownie drukować - wyznała Wojciechowska w jednym z wywiadów.

Zaskakujące powody zmiany

Dlaczego podróżniczka ostatecznie zdecydowała się całkowicie zrezygnować z używania imienia Marta? Odpowiedź leży w jego... znaczeniu. - Po latach dowiedziałam się, że Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza piastunkę ogniska domowego, a Martyna pochodzi z łaciny i odnosi się do boga wojny. To drugie imię chyba po prostu lepiej oddaje mój charakter - wyznała znana podróżniczka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prognozy lekarzy nie dały jej najmniejszych szans. Nieodwracalne zmiany w życiu gwiazdy Top Model
  2. Smutne słowa Maryli Rodowicz! Gwiazda powiedziała o zawale
  3. Legendarny gwiazdor polskiej muzyki zniesmaczył fanów. Obrzydliwe video
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News