Wojciechowska adoptowała kolejną córkę! Znamy jej imię i pochodzenie
Anna Maria Guziewska - 9 Grudnia 2018

Wojciechowska adoptowała kolejną córkę! Znamy jej imię i pochodzenie

Martyna Wojciechowska to prawdziwy anioł dla potrzebujących dzieci. Za sprawą formatu TVN kobieta może podróżować po całym świecie i opowiadać nieprawdopodobne historie kobiet, które muszą się zmierzyć z opresją i biedą. Dzięki temu może też poznawać potrzeby dzieci, które nierzadko muszą się zmierzyć z bólem i samotnością. Znów się zdobyła na szczególny gest.

Martyna Wojciechowska znowu została mamą? Okazuje się, że piękna dziennikarka i podróżniczka zdobyła się na kolejny szlachetny gest. Cztery lata temu postanowiła się zaopiekować Kabulą - chorującą na albinizm dziewczynką z Tanzanii, która została pozbawiona ręki. Wzruszającą historię opowiedziała na antenie TVN. Okazuje się, że znów postanowiła przysposobić inną potrzebującą dziewczynkę.

Martyna Wojciechowska adoptowała dziecko? Wzruszająca deklaracja kobiety

- Jakiś czas temu Kabula zwróciła się do mnie z prośbą, czy mogłaby mieć jeszcze jedną siostrę. I właśnie tak zaadoptowałam drugą dziewczynkę z Tanzanii - wyznała Wojciechowska. To właśnie dotknięta przez los dziewczynka postanowiła zadbać o to, aby poprawić los innego dziecka. Pomimo ogromnego cierpienia, jakim było okaleczenia i stygmatyzacja, Kabula pomyślała także o innej, dotkniętej osobie. - Tatu jest młodsza ode mnie o 2 lata. Często ludzie na ulicy mówią, że wyglądamy jak bliźniaczki. Wszystko robimy razem. Możemy mieć nawet jedno mydło do mycia i będziemy się nim dzielić. To mój przyjaciel. Sprawia, że chcę skończyć szkołę w przyszłym roku i iść na studia - powiedziała na antenie TVN Kabula o swojej siostrze.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Martyna Wojciechowska15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

To nie jest ostatnie słowo dziennikarki

Martyna Wojciechowska postanowiła jednak pójść dalej - chce zorganizować budowę domu dla osób, które są prześladowane przez bielactwo. O swoim pomyśle poinformowała fanów i namawia ich, aby pomyśleli także o innych. - Chcesz pomóc? RAZEM możemy WYBUDOWAĆ DOM DLA DZIECI CHORYCH NA ALBINIZM W TANZANII!!! Z misjonarzami i wolontariuszami STOWARZYSZENIA DLA MISJI AFRYKAŃSKICH stwórzmy to wyjątkowe miejsce. Będzie w nim nawet specjalny gabinet dla przyszłej pani prawnik Kabuli - napisała na swoim Facebooku Martyna Wojciechowska. Poniżej pojawiły się szczegóły, w jaki sposób można pomóc osobom w Tanzanii. W jednym z komentarzy zdradziła, że w nowym domu znajdzie się specjalne miejsce dla Kabuli. Kobieta ma mieć swoje biuro. Prawdopodobnie będzie chciała walczyć o prawa osób dotkniętych chorobą i prześladowanych przez społeczności. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób zareagowała Marysia, która znów ma nową siostrę. Być może Martyna w ten sposób uczy swoją córkę tolerancji i pomagania słabszym.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda TVN potrzebuje pomocy. Nie ma z nim kontaktu, walczą o jego życie
  2. Media poinformowały, że gwiazdę TVN niszczy straszna choroba. Nowe, wstrząsające fakty
  3. Największa gwiazda TVN szokuje ws. homoseksualizmu! Chodzi o przyjaciela Kaczyńskiego
  4. Znaki zodiaku i ich połączenia: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Nie mam ochoty na swojego faceta: 10 porad, co zrobić w tej sytuacji
Martyna Wojciechowska15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News