Martyna Wojciechowska powiedziała co należy zrobić podczas ataku rekina. Niemal nikt nie dałby rady się tak zachować

Martyna Wojciechowska powiedziała co należy zrobić podczas ataku rekina. Niemal nikt nie dałby rady się tak zachować Źródło: facebook/martyna_wojciechowska/

Martyna Wojciechowska postanowiła dać swoim obserwatorom ważną radę. O dziwo nie chodzi o przydatne tajniki przy podróżowaniu, a o zwiedzanie świata podwodnego. Zdradziła jak zachować się podczas ataku rekina.

Martyna Wojciechowska, dzięki swojej miłości do podróżowania, może nie tylko poszczycić się pracą, którą kocha, ale również ogromem wiedzy, jaką udało jej się zdobyć przemierzając kolejne kilometry kuli ziemskiej i poznając wiele najróżniejszych kultur. Trudno jest znaleźć rzecz, której Martyna nie widziała, nie doświadczyła lub o której nie znałaby choć kilku faktów. Zapewne dlatego też dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że podróżniczka doskonale wie jak należy zachować się w czasie zbyt bliskiego kontaktu z rekinem. O wiele większym zaskoczeniem może być instruktaż, jaki przekazała. 

Martyna Wojciechowska radzi, jak zachować się podczas ataku rekina. Mało kto miałby tyle odwagi

Na Facebooku pojawiło się zdjęcie Wojciechowskiej, na którym widać, że podczas realizacji kolejnego odcinka "Kobieta na krańcu świata" ona sama miała możliwość bliżej poznać tego podwodnego drapieżnika. Celebrytka nie omieszkała napisać kilku słów od siebie, przekazując tym samym coś wartościowego. Swój wpis zaczęła od ważnej informacji przyznając, że do ataku dochodzi tylko wtedy, gdy zwierz zwyczajnie... się pomyli. 

- Rekiny NIE polują na ludzi. Jeśli atakują, to przypadkiem (bo myślą, że surfer na desce to tłusta foka)... Dlatego nie wchodź do wody o zmierzchu i o świcie, bo przy słabej widoczności nietrudno o pomyłkę - podkreśla. 

Martyna postanowiła jednak napisać, jak należy się zachować, gdy do ataku faktycznie dojdzie. Okazuje się, że kluczem do przetrwania jest spokój i kontakt wzrokowy z rekinem. Trzeba przyznać, że raczej mało kto zdobył się na głębokie spojrzenie w oczy tak wielkiego drapieżnika. 

- A co zrobić, kiedy rekin już do Ciebie podpłynie? NIE ODWRACAJ SIĘ I NIE UCIEKAJ! Koniecznie trzeba utrzymać kontakt wzrokowy i poruszać się spokojnie. Tak, wiem, że to trudne, ale działa - czytamy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Internauci nie mogą uwierzyć 

Obserwatorzy Martyny byli pod ogromnym wrażeniem jej wiedzy, ale przede wszystkim odwagi. Wielu z nich nie mogło uwierzyć, że ich ulubienica rzeczywiście stanęła oko w oko z rekinem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

- Zawsze była Pani odważna, Pani Martyno, pozdrawiam. Szacun - czytamy. 

- Niesamowite zdjęcie, o odwadze nie wspomnę - pisze fanka. 

- Szacunek za odwagę. Nie każdy by tak potrafił - wyznaje kolejna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mandat na grzybobraniu. Straż leśna zażąda 500 złotych
  2. Niemowlę zmarło po wypiciu mleka matki. Policja uznała to za nieumyślne spowodowanie śmierci
  3. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  4. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  5. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: facebook 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News