Wojciechowska nie mogła uwierzyć własnym oczom. Pokazała zdjęcia z polskiego lotniska

Wojciechowska nie mogła uwierzyć własnym oczom. Pokazała zdjęcia z polskiego lotniska Źródło: youtube TVNpl

Martyna Wojciechowska podzieliła się w sieci zdjęciem oraz swoją refleksją dotyczącą obecnej sytuacji w Polsce. Podróżniczka wyraziła swoje zaniepokojenie oraz wskazała na istotne różnice w zachowaniu na polskim lotnisku.

Martyna Wojciechowska wróciła z kolejnej podróży i z niedowierzaniem spostrzegła praktyki polskiego lotniska, na którym wylądowała. Postanowiła podzielić się swoją opinią na instagramie.

Zupełna różnica w stosowanych praktykach

Martyna Wojciechowska nie mogła uwierzyć w zachowanie rodaków. W Polsce wybuchła bardzo specyficzna forma prewencji przed zarażeniem się wirusem i o ile nawyk częstego oraz dokładnego mycia rąk jest korzystny, to zupełnie dziwi fakt, iż na lotnisku nie została przeprowadzona w stosunku do podróżujących żadna kontrola.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Znana podróżniczka poinformowała, iż w podobnej sytuacji na lotnisko w Akrze, gdzie nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, przeprowadzane są badania na uczestnikach każdego lotu. Martyna Wojciechowska relacjonuje, że obsługa zagranicznego terminalu lotniczego, które jeszcze niedawno odwiedzała, wyposażona w maski mierzy pasażerom temperaturę. Dodatkowo ogólnodostępne są żele antybakteryjne, tak by każdy, kto czuje taką potrzebę, mógł z nich korzystać.

Martyna Wojciechowska: stwarzamy pozory

Gwiazda martwi się, że zamykając szkoły, sale treningowe i odwołując wydarzenia, a nawet mniejsze spotkania, po macoszemu traktujemy problem i przykrywamy go słowami, zamiast faktycznie zająć się prewencją w miejscach, gdzie spotyka się wiele osób. Martyna Wojciechowska jednocześnie zauważa, że ją osobiście bardziej przeraża poziom paniki, który obecnie panuje, niż samo zagrożenie wirusem. Ludzie zaczęli unikać wzajemnego kontaktu i masowo wykupują zapasy sklepów spożywczych w obawie epidemii, a warszawskie Okęcie nie wprowadziło żadnych rozwiązań mających na celu zapobiegnięciu ewentualnemu przenoszeniu się wirusa poprzez podróżujących z różnych zakątków świata. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzono drugi stopień zagrożenia. Obawy są bardzo realne, BPM wydało ostrzeżenie dla Polaków

2. Koronawirus: Hollywoodzki aktor wraz z żoną zarażeni. Jest pierwszą znaną osobą z wirusem

Wiele osób podziela jej zdanie

W komentarzach pod zdjęciem pustego lotniska pojawił się ogrom opinii popierających zdanie podróżniczki. Ludzie zauważają, że sceny, które obecnie dzieją się w sklepach, napawają zdumieniem. Zamiast zająć się profilaktyką oraz ochroną przed wystawieniem się na kontakt z zarażoną osobą, ludzie jak szaleni ruszyli na zakupy, aby zapełnić swoje półki żywnością suchą. Internauci zauważają także, że niezmiernie dziwi ich fakt braku kontroli na Okęciu, gdyż większość miejsc stara się zwiększyć poziom higieny oraz sterylności ze względu na możliwość przenoszenia się wirusa.

Źródło: instagram/martyna.world

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  2. Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem. Zawodnik apeluje do kibiców
  3. Była partnerka Kamila Durczoka przerwała milczenie. Porażające wyznanie, dramat za zamkniętymi drzwiami
  4. Lekarze alarmują, pierwsze objawy groźnego nowotworu można łatwo pomylić z niegroźną chorobą. Wzdęcia są jednymi z nich
  5. Schronisko zorganizowało przyjęcie urodzinowe dla śmiertelnie chorego kota. Początek imprezy okazał się druzgoczący
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów

Źródło: WP Kobieta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News