Martyna Wojciechowska pożegnała tragicznie zmarłego przyjaciela. Ciężko powstrzymać łzy

Martyna Wojciechowska pożegnała tragicznie zmarłego przyjaciela. Ciężko powstrzymać łzy Źródło: instagram.com martyna.world

Martyna Wojciechowska opublikowała wczoraj na swoim profilu czarno-białe zdjęcie. Okazało się, że żegna swojego tragicznie zmarłego przyjaciela. Pod fotografią umieściła wpis pełen wspomnień, podziękowań oraz cytat mężczyzny, który najbardziej wrył jej się w pamięć.

Martyna Wojciechowska pod najnowszym wpisem otrzymała ogromne wsparcie fanów. Nie skończyło się jedynie na smutnych emotikonach - internauci wspominali i doceniali zasługi tragicznie zmarłego himalaisty.

Poruszający wpis wyciska łzy

Znana podróżniczka umieściła na swoim profilu zdjęcie z Arturem Hajzerem - jej mentorem i przyjacielem. 7 lipca przypadała 7. rocznica śmierci znanego himalaisty. Rok przed śmiercią został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Nie da się ukryć, że był osobistym bohaterem dla Martyny Wojciechowskiej.

- 7.07.2013. Dokładnie 7 lat temu na stokach Gasherbruma I w Karakorum zginął Artur Hajzer. Wybitny himalaista, pierwszy zimowy zdobywca (razem z Jerzym Kukuczką) Annapurny (8 091 m.), kierownik heroicznej akcji ratunkowej na Mount Evereście w 1989 roku, która zapisała się w historii himalaizmu. To dzięki uporowi Artura udało się dokonać niemożliwego i uratować himalaistę Andrzeja Marciniaka. Był także twórcą polskiego himalaizmu zimowego. "Nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. Panika jest niewskazana" - tak zawsze mawiał i przypominał o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Mój mentor, trener, nauczyciel i przyjaciel. Artur, dziękuję za wszystko… Dziękuję, że byłeś. M. #ArturHajzer #mountains #restinpeace - napisała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska otrzymała wsparcie od internautów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Artur Hajzer kolejną ze swoich przygód zaczął w czerwcu 2013 roku, kiedy to jego celem stało się zdobycie Gaszerbrum I. Zginął 7 lipca 2013 roku, kiedy wycofywał się z obozu III do II. Marcin Kaczkan, polski znany himalaista i alpinista widział, jak jego kolega odrywa się od ściany Kuluaru Japońskiego. Artur Hajzer spadł z wysokości 500 m, Marcin Kaczkan zdołał potem odnaleźć ciało przyjaciela.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna katastrofa, na miejscu 11 zastępów straży i 10 karetek. Trwa dramatyczna akcja służb
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcę

- Trudno "polubić" taka rocznicę, szacunek za postawę w górach, szerzenie pasji i miłość do gór, podziwiam za charakter - napisała jedna z internautek.

- Historie z życia Pana Artura czytałam z ogromną ciekawością i podziwem. Wspaniała postać, pamiętam info o Jego wypadku i wcześniejsze przykre spekulacje z zimowego wejścia. Tak po prostu musiało być - skomentowała kolejna fanka Martyny Wojciechowskiej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

7.07.2013. Dokładnie 7 LAT TEMU na stokach Gasherbruma I w Karakorum zginął ARTUR HAJZER. Wybitny himalaista, pierwszy zimowy zdobywca (razem z Jerzym Kukuczką) Annapurny (8 091 m.), kierownik heroicznej akcji ratunkowej na Mount Everescie w 1989 roku, która zapisała się w historii himalaizmu. To dzięki uporowi Artura udało się dokonać niemożliwego i uratować himalaistę Andrzeja Marciniaka. Był także twórcą POLSKIEGO HIMALAIZMU ZIMOWEGO. „Nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. Panika jest niewskazana” - tak zawsze mawiał i przypominał o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Mój MENTOR, TRENER, NAUCZYCIEL I PRZYJACIEL. Artur, dziękuję za wszystko... Dziękuję, że byłeś 🙏🏻 M. #ArturHajzer #mountains #restinpeace

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?
  2. Kamil Stoch usłyszał fatalną wiadomość. Doniesienia się potwierdziły, bardzo zła wiadomość dla naszych skoczków
  3. Niebywałe doniesienia brytyjskiej prasy. Meghan Markle ma być w 3. miesiącu ciąży, Harry'emu została tylko modlitwa
  4. Trąba powietrzna zdewastowała niemal całą gminę. Widok zniszczeń zasmuca
  5. Przemek Kossakowski zdradził prawdę o córce Martyny. Kto by pomyślał, nie ma lekko
  6. Kobieta weszła do kuchni i zamarła. Spod szafki zaczęła wynurzać się przedziwna rzecz

Źródło: Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News