Ogromne oburzenie obrońców zwierząt wywołał wystrój jednego z wrocławskich kościołów podczas „pasterki dla myśliwych”. Wokół ołtarza ustawione zostały wypchane zwierzęta, w tym nawet tygrys.

Organizacja „Wrocławianie przeciw myśliwym” przeprowadzili protest przeciwko organizowaniu w jednym z lokalnych kościołów pasterki dla myśliwych.

W parafii Wrocław-Klecinie Polski Związek Myśliwych we współpracy z kapelanem łowczych zorganizowali „pasterkę myśliwską”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że ołtarz został „przyozdobiony” martwymi i wypchanymi zwierzętami. Wśród „ozdób” znalazły się takie zwierzęta jak lis, bażant, żubr czy nawet tygrys.

Jak przekonują w rozmowie z mediami członkowie organizacji broniącej praw zwierząt, sceneria w kościele była makabryczna. Dodają również, że takie zachowanie stoi w sprzeczności z Ewangelią.

 – Kilka minut przed rozpoczęciem uroczystości, jeden z aktywistów wyszedł na środek z przygotowaną wcześniej tablicą. Wydrukowaliśmy tam cytat z Ewangelii według św. Mateusza: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mi uczyniliście” – wyjaśnia przebieg protestu jeden z członków „Wrocławianie przeciw myśliwym”, dodając że zależało im jednocześnie by nie przeszkadzać we mszy.

bh

...

Zobacz również