Martwe i wypchane zwierzęta na "pasterce dla myśliwych". Obrońcy zwierząt oburzeni (ZDJĘCIA)

Martwe i wypchane zwierzęta na "pasterce dla myśliwych". Obrońcy zwierząt oburzeni (ZDJĘCIA)

Ogromne oburzenie obrońców zwierząt wywołał wystrój jednego z wrocławskich kościołów podczas "pasterki dla myśliwych". Wokół ołtarza ustawione zostały wypchane zwierzęta, w tym nawet tygrys.

Organizacja "Wrocławianie przeciw myśliwym" przeprowadzili protest przeciwko organizowaniu w jednym z lokalnych kościołów pasterki dla myśliwych.

W parafii Wrocław-Klecinie Polski Związek Myśliwych we współpracy z kapelanem łowczych zorganizowali "pasterkę myśliwską". Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że ołtarz został "przyozdobiony" martwymi i wypchanymi zwierzętami. Wśród "ozdób" znalazły się takie zwierzęta jak lis, bażant, żubr czy nawet tygrys.

Jak przekonują w rozmowie z mediami członkowie organizacji broniącej praw zwierząt, sceneria w kościele była makabryczna. Dodają również, że takie zachowanie stoi w sprzeczności z Ewangelią.

 - Kilka minut przed rozpoczęciem uroczystości, jeden z aktywistów wyszedł na środek z przygotowaną wcześniej tablicą. Wydrukowaliśmy tam cytat z Ewangelii według św. Mateusza: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mi uczyniliście" - wyjaśnia przebieg protestu jeden z członków "Wrocławianie przeciw myśliwym", dodając że zależało im jednocześnie by nie przeszkadzać we mszy.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News