Marta Klubowicz: Mąż, gdzie mieszka, życie prywatne

Marta Klubowicz: Mąż, gdzie mieszka, życie prywatne Źródło: wikipedia.org/Ja Fryta

Marta Klubowicz - co wiemy o życiu prywatnym doświadczonej aktorki? W latach osiemdziesiątych była jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd polskiego kina a jej kariera tylko się rozwijała. Dlaczego nagle zniknęła z naszych ekranów i powróciła dopiero po kilkunastu latach?

Marta Klubowicz - życie prywatne i historia aktorki to materiał na dobrą książkę lub kilka. Przez wiele lat przebywała poza granicami kraju. Co robi teraz i gdzie mieszka? Swoją popularność w Polsce odzyskała dzięki długoletniej roli w serialu Pierwsza miłość, jednak z niego również niedawno zrezygnowała. Czy możemy teraz oglądać ją w telewizji, czym zajmuje się aktorka?

Marta Klubowicz - życie prywatne, mąż

Marta Klubowicz urodziła się 8 lutego 1963 roku w Kłodzku. Liceum w Nysie ukończyła w 1981 roku. Już w czasie edukacji średniej ukazywała wielkie zainteresowanie aktorstwem i humanistyką - recytowała, brała udział w konkursach poetyckich. Kulminacją tej aktywności było jej dostanie się i ukończenie studiów w Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Niedługo po zakończeniu tych studiów wystąpiła w swojej pierwszej sztuce teatralnej, inscenizacji sztuka Bertolda Brechta Baal, w której dzieliła scenę m.in. z Januszem Gajosem i Zbigniewem Zapasiewiczem. Od tego czasu jej kariera nabrała bardzo szybkiego tempa, zaczęła występować w hitach zarówno kinowych, jak i na deskach najlepszych teatrów w Polsce. Widzowie bez wątpienia pamiętają ją z filmu Och, Karol, gdzie zagrała Paulinę, grała także w filmie Tulipan. Mogliśmy ją także zobaczyć w pierwszej Polskiej operze mydlanej zatytułowanej W labiryncie, a później w jednej z najpopularniejszych z polskich telenowel wszech czasów - Pierwszej miłości. Z tej drugiej odeszła w 2015 roku

Poza sukcesami aktorskimi, Marta Klubowicz spełnia się jako pisarka i tłumaczka. W księgarniach ukazały się trzy zbiory wierszy - Wyznanie (1989 rok), Emigracje z Aniołem Stróżem (1991) i Wiersze niepozbierane (2005). Poza tym przetłumaczyła wiele pozycji literatury niemieckojęzycznej, głównie były to dramaty autorstwa Freda Apke. To właśnie Apke jest teraz jej partnerem - to już trzeci długoterminowy związek aktorki. Wcześniejszy przyczynił się do jej opuszczenia Polski - z drugim mężem, Austriakiem, wyprowadziła się do tamtego kraju, który opuściła dopiero po rozpadzie małżeństwa. 

Klubowicz nie żałuje w życiu niczego, nawet tego, że przez długą nieobecność w Polsce jej kariera w kraju straciła tempo i od tego czasu nie mogła się podnieść, zmuszając ją do grania drugoplanowych ról i ról w operach mydlanych. Jednak jest mały cierń na jej życiu - brak dzieci, które zawsze chciała mieć:

-Coś pięknego mnie ominęło w życiu. Pocieszam się, że nie jestem tak fantastyczna, by koniecznie się rozmnażać [...] Udało mi się w życiu robić to, co chciałam. Zagrać w paru spektaklach, które coś ludziom dały. Przetłumaczyć wiele wartościowych sztuk. Jakoś przeżyć na takim poziomie, który mnie zadowala. I przy okazji mieć przyjaciół, nie popaść w długi i kredyty. Nie narzekam. I coś po sobie zostawię - mówi w wywiadzie.

Marta Klubowicz - gdzie mieszka? Jej miejsce zamieszkania zmieniało się wiele razy

Miejsce zamieszkania Marty Klubowicz zmieniało się wiele razy. W dzieciństwie jej rodzice nie mogli znaleźć sobie miejsca, dlatego często przenosili się z córką z miejsca na miejsce. W dorosłym życiu aktorka również długo nie mogła liczyć na stabilność - najpierw role w teatrach w wielu miastach Polski, później wyprowadzka do Austrii razem z ukochanym, na końcu powrót do Polski. Na szczęście wygląda na to, że gwiazda Pierwszej miłości w końcu znalazła swoje gniazdko - Nysę, W 2017 roku została tam dyrektorką Domu Kultury, opiekuje się tam również schorowanymi rodzicami i zajmuje się swoją pracą literacką w domowym zaciszu. 

  1. Daria z Na Wspólnej. Kim jest aktorka wcielająca się w rolę?
  2. Eliza z Na Wspólnej: Eliza i Jarek, aktorka która ją gra
  3. Karolina Pisarek - Top Model. Jak wyglądał casting gwiazdy?
  4. Janusz Tracz - cytaty i memy z aktorem
  5. Pikio: Wykop i Top 10 najpopularniejszych wpisów na portalu Kwiecień 2019
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu