Marta Kaczyńska zabrała głos w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Jej słuszność argumentuje w zaskakujący sposób.

Córka zmarłej pary prezydenckiej udzieliła wywiadu dla tygodnika „wSieci”. Odniosła się w nim do sporów, jakie budzi ekshumacja ofiar katastrofy smoleńskiej. Kaczyńska uważa, że sprawa katastrofy nie została wystarczająco dobrze zbadana a w czasie poprzednich śledztw pojawiały się mylące informacje.

Słyszeliśmy opowieści, z których rzekomo miało wynikać, że miejsce katastrofy zostało dokładnie przeszukane oraz przekopane na metr w dół. Opowiadano nam o asyście polskich prokuratorów przy sekcjach zwłok. Przekonywano, że istnieje zakaz otwierania trumien, który nie miał podstaw prawnych – powiedziała dla „wSieci” Kaczyńska.

Oberwało się również politykom Platformy Obywatelskiej. Przy okazji ekshumacji, na przesłuchanie wezwana została Ewa Kopacz. Kaczyńska nie przyjmuje linii obrony byłej premier.

Można odnieść wrażenie, że pani Ewa Kopacz przebywała w Moskwie niemal prywatnie. Brzmi to jak linia obrony – powiedziała w rozmowie Kaczyńska.

W wywiadzie pojawił się w końcu wątek zmarłej w Egipcie, młodej Polki. Kaczyńska, tłumacząc, dlaczego ekshumacje nie powinny nikogo dziwić, powołała się na przypadek Magdy Żuk.

Otwiera się trumny żołnierzy, którzy polegli na misjach, czy jak w ostatnim czasie stało się przy okazji tragicznej śmierci pani Magdaleny Żuk. To absolutna oczywistość, że przeprowadza się sekcję zwłok, jeśli obywatel naszego kraju ginie poza jego granicami – powiedziała Kaczyńska.

źródło: wRealu24

Zobacz również