Marta Kaczyńska co tydzień na łamach tygodnika „Sieci” publikuje swoje przemyślenia na temat bieżących problemów społecznych i politycznych. Obchody stulecia niepodległości pchnęły prawniczkę do skomentowania patriotyzmu wśród młodzieży. Ogólna refleksja o utracie wartości przypomina jednak dość intrygujący fakt z przeszłości córki pary prezydenckiej. Czy po własnym, dość burzliwym okresie dorastania, powinna tak otwarcie krytykować innych?

Marta Kaczyńska zauważa, że młodzi ludzie patriotyzmu nie potrzebują i odcinają się od tradycji. W jej ocenie za mało miejsca poświęcają refleksji o przeszłości i nazywają się, w jej ocenie goniąc za modą, „obywatelami świata”. Zmiana mentalności wśród młodych ma źródło w wielu dość złożonych czynnikach, jak: otwarcie granic czy przystąpienie do Unii Europejskiej. Odważna deklaracja w felietonie Kaczyńskiej przywołuje wspomnienie o jej młodości, która – jak sama przyznała – była daleka od ideałów.

Jak wyglądała młodość córki pary prezydenckiej? Marta Kaczyńska krytykuje polską młodzież

– Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu – przypomina w swoim felietonie Kaczyńska.

Zdaniem prawniczki oderwanie się od przeszłości nie służy młodym ludziom, którzy nierzadko pozbawieni ideałów, mogą zejść na złą drogę. Próbę nazywania siebie „obywatelem świata” prawniczka nazywa jedynie modą.

– Ulegając urokowi kosmopolityzmu i identyfikując się z ładnie brzmiącym pojęciem ‚obywatel świata’ – pisze prawniczka w felietonie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zbigniew Wodecki tym się nie chwalił! Takiego go nie znaliśmy

Dość istotny fragment postanowiła poświęcić także relacjom z rodzicami młodych ludzi, którzy w jej ocenie, nie są zdrowe.

– Każdy z nas rodzi się w konkretnej rodzinie, w pewnej uwarunkowanej pokoleniowo wspólnocie, która opiera swoje istnienie na dziedzictwie kulturalnym, kultywowanych wartościach, religii i tradycji. Nie jesteśmy w stanie całkowicie zanegować swojej tożsamości, która jest wypadkową doświadczeń naszych przodków – odważnie punktuje córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

Nie znamy dokładnych nauk patriotyzmu, jakie miała „pobierać w domu”, jednak sama przyznała, że jej młodość była niezwykle burzliwa. Marta Kaczyńska nosiła glany, agrafkę w uchu i miała odważne fryzury. Prawniczka nie wracała na noc do domu i włóczyła się ulicami do późna. To podobno było źródłem stresu jej rodziców. Z wielką troską zwracał się do niej Lech Kaczyński, który nie rozumiał, czemu córka stała się rebeliantką.

Po lekturze najnowszego artykułu prawniczki można przypuszczać, że zapomniała o tym, jak wyglądało jej życie kilkanaście lat temu. Czy w związku z tym jest dobrym doradcą od wychowania pokoleń?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wałęsa zmiażdżył pomnik Lecha Kaczyńskiego! Nie miał litości
  2. Burda podczas odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego! Dzieje się
  3. Co za wstyd! Rażące, hańbiące błędy na pomniku Lecha Kaczyńskiego
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Sprawdź, jak je uszczęśliwić

10 WSTYDLIWYCH tajemnic Marty Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOfakt.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl