Co na to prezes? Najnowsza deklaracja Kaczyńskiej na pewno mu się nie spodoba

Co na to prezes? Najnowsza deklaracja Kaczyńskiej na pewno mu się nie spodoba

Marta Kaczyńska bardzo często staje w debacie publicznej po stronie swego wuja, który zarządza Prawem i Sprawiedliwością. Tym razem zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego nie będą jednak pewnie zachwyceni najnowszym, napisanym przez prawniczkę tekstem. Ujawnione przez nią poglądy mogą bowiem zaskoczyć.

Marta Kaczyńska od długiego czasu publikuje swoje felietony dla tygodnika "Sieci". W ostatnim z nich zachwyciła się wsiami Bohoniki oraz Kruszyniany, które stanowią wyjątkowy symbol międzykulturowej Polski. - Do dziś na tym obszarze koncentruje się życie społeczności tatarskiej, a świadectwem jej kilkusetletniej obecności na podlaskich ziemiach pozostają wyjątkowe pod względem architektonicznym meczety i mizary, kryjące groby wielu zasłużonych dla Polski muzułmanów - napisała prawniczka, czym nie ucieszyła zapewne Jarosława Kaczyńskiego.

Co Marta Kaczyńska sądzi o wielokulturowości?

- Wyjątkowe w skali świata miejsce współegzystencji chrześcijan i muzułmanów, z powodzeniem kontynuowanej od wieków, zdają się pozostawać poza należytą ochroną, a nawet sprawiają wrażenie skazanych na stopniowe zniszczenie - dodała także Kaczyńska, sugerując, iż wsie powinny się znaleźć na liście światowego dziedzictwa UNESCO. - Zachowanie 600-letniej tradycji wielokulturowości i tolerancji, tak charakterystycznych dla historii naszego kraju, jest przecież istotne nie tylko z punktu widzenia niewielkich Bohonik, lecz przede wszystkim całej Polski - zaznaczyła ostatecznie prawniczka, szokując jednak swą opinią wyborców wuja.

Opinia Kaczyńskiej podzieliła Polaków

Muzułmanie są bowiem jedną z grup szczególnie piętnowanych przez krajową prawicę. Przedstawiciele tych środowisk często zapominają lub celowo pomijają setki lat wspólnej tradycji Polaków oraz członków innych narodów lub grup mniejszościowych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Sama Kaczyńska zdaje się jednak doskonale rozumieć, jak ważna było dla kształtowania się polskiej świadomości narodowej obecność na terytoriach kraju przedstawicieli różnych kultur. Z tego powodu naraziła się na ogromną krytykę, która już teraz zaczyna na nią spływać. Przeciwnicy poglądów społecznie konserwatywnych i prawicowych są za to pozytywnie zaskoczeni postawą córki Lecha i Marii Kaczyńskich, która nie komentuje sprawy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda jak Wojciech Cejrowski. Tak chodzi po Pałacu Prezydenckim!
  2. Jarosław Kaczyński ma bliskie relacje z posłanką PiS! Jej siostra ujawnia całą prawdę
  3. Patryk Jaki ujawnił, po co naprawdę chce wygrać wybory. Drżyjcie Warszawiacy
  4. Fani Jolanty Kwaśniewskiej przecierają oczy ze zdumienia. Zdradziła prywatne tajemnice
Następny artykuł