To była największa tajemnica Marii i Lecha Kaczyńskich. Marta ujawnia prawdę

To była największa tajemnica Marii i Lecha Kaczyńskich. Marta ujawnia prawdę Źródło: Fot. Wikipedia

Marta Kaczyńska była jedną z najbardziej skrzywdzonych przez katastrofę smoleńską osób. Prezydencka córka straciła bowiem oboje rodziców, którzy byli dla niej najbliższymi osobami. Po ich śmierci prawniczka zdecydowała się jednak wyjawić mediom jedną z największych tajemnic pierwszej pary.

Katastrofa samolotu, na którego pokładzie znajdowali się Lech oraz Maria Kaczyńscy, a także 94 inne osoby, okazała się dla córki małżonków ogromnym ciosem. Na długi czas pogrążyła się więc w żałobie, próbując na nowo ułożyć swoje życie prywatne.

Marta Kaczyńska szczerze o rodzicach

Jakiś czas po tragicznych zdarzeniach z kwietnia 2010 roku Kaczyńska zdecydowała się jednak niezwykle szczerze opowiedzieć w mediach o swych rodzicach. Wyjawiła między innymi tajemnicę, którą małżonkowie przez lata utrzymywali jedynie między sobą oraz najbliższymi osobami. - Mama była starsza od taty, choć nie lubiła o tym mówić. Ale w tych notatkach (pamiętniku pierwszej damy - przyp. red.) wydaje się bardzo młoda. Niesamowicie młoda duchem - wyznała Kaczyńska, ujawniając, iż pierwsza dama była aż o 7 lat starsza od prezydenta.

Maria i Lech Kaczyńscy we wspomnieniach najbliższych

Co ciekawe, różnica wieku między małżonkami miała niezwykle pomóc głowie państwa. Wspomniał o tym Jarosław Kaczyński, ujawniając jednocześnie, jak jego brat poznał swą przyszłą żonę. - To był przypadek. Oni wynajmowali po prostu pokoje w tej samej wielkiej willi, należącej do starszych pań, które często przebywały za granicą. (...) Mieszkali przez ścianę. Leszka pokój był większy i z balkonem, Marylki mniejszy i bez balkonu. (...) W życiu starokawalerskim nie bardzo sobie radził, potrafił założyć dwa różne buty. Sam z nim kiedyś tak szedłem po kominach, tak się mówi, że po znajomych, i wszędzie, gdzie przyszliśmy, panie się śmiały. Okazało się, że buty miał różne. Marylka wprowadziła żelazny porządek. Leszek na takie rzeczy wcale nie zwracał uwagi - wyjawił po latach prezes Prawa i Sprawiedliwości, potwierdzając niejako sekret wyjawiony przez Martę Kaczyńską.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News