Marta Kaczyńska odsłania kulisy z prywatnego życia ojca. Wyjątkowo osobiste wyznanie

Marta Kaczyńska odsłania kulisy z prywatnego życia ojca. Wyjątkowo osobiste wyznanie Źródło: YouTube/Telewizja Republika Kalendarz Historyczny

Marta Kaczyńska pojawiła się na uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy Lecha Kaczyńskiego na Uniwersytecie Gdańskim. Córka tragicznie zmarłego prezydenta opowiedziała także w mediach, jak wspomina prywatne, codzienne życie swego ojca. Jej wyznanie okazało się wyjątkowo osobiste.

Marta Kaczyńska straciła 10 kwietnia 2010 roku dwie najbliższe sobie osoby. W katastrofie smoleńskiej zginęli bowiem jej rodzice, z którymi była niezwykle mocno związana. Śmierć Marii i Lecha Kaczyńskich była dla niej ogromną traumą, z którą musiała jednak poradzić sobie przede wszystkim dla własnej rodziny.

Marta Kaczyńska często przypomina o dokonaniach ojca

Ostatecznie prawniczka zdecydowała się w dalszym życiu często honorować zasługi ojca, którego kariera polityczna doprowadziła go przecież na same szczyty władzy. Marta Kaczyńska pojawiła się między innymi na uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej swemu ojcu na Uniwersytecie Gdańskim.

Uczelnia obchodzi w przyszłym roku 50-lecie powstania, a sam Lech Kaczyński spędził na niej 25 lat życia. Była więc dla niego niezwykle ważna, tak jak on dla niej. Aby uświetnić uroczystość, list zdecydował się napisać z tej okazji prezydent Andrzej Duda.

- W murach gdańskiej uczelni zdobywał kolejne stopnie naukowe, a jednocześnie prowadził ożywioną działalność opozycyjną i społeczną. Znajdowała w niej zastosowanie praktyczne Jego wybitna znajomość prawa pracy, dzięki której mógł wspierać wiedzą, doświadczeniem i radami ruch związkowy - przekazał Duda, w bardzo pozytywnych słowach wyrażając się o jednym ze swych poprzedników.

Jak wyglądało prywatne życie Lecha Kaczyńskiego?

Marta Kaczyńska zdecydowała się za to przy tej okazji opowiedzieć więcej o swych wspomnieniach dotyczących prywatnego życia ojca. Dla Onetu przypomniała, jak wyglądała codzienność jej rodziny, gdy Lech Kaczyński pracował na uczelni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Całe moje dzieciństwo, odkąd pamiętam ojciec kojarzył mi się z uniwersytetem, ze stosami prac magisterskich, które bardzo skrupulatnie sprawdzał - opowiedziała wyraźnie poruszona prawniczka.

- Ojciec był zaangażowany w działalność wolnych związków zawodowych, wspomagał robotników, tłumaczył im ich prawa. To jest wspaniały przykład na to, jak można łączyć swoją karierę naukową z zaangażowaniem czysto społecznym - dodała także Marta Kaczyńska, próbując zainspirować postawą swego ojca licznych odbiorców.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Najważniejsze słowa Wałęsy od lat. Właśnie pogrążył wielu ludzi, wielkie fałszerstwo ujawnione
  2. Piotr Żyła postawiony pod ścianą przez Justynę. Bezczelność maksymalna
  3. Miliony ludzi mówi, że jest zjawiskowo piękna. Wygląda jak Godlewska
  4. Dorota Szelągowska szczerze o wysokich zarobkach! Podpadnie wielu ludziom?
  5. Katarzyna Dowbor wygrała z chorobą! Cierpienie codziennie niszczyło jej życie

Źródło: Super Express

Następny artykuł