Marta Kaczyńska będzie reformować szkoły? Zaskakujący pomysł

Marta Kaczyńska będzie reformować szkoły? Zaskakujący pomysł

Marta Kaczyńska reformatorką polskiej szkoły? Prawniczka i krewna Jarosława Kaczyńskiego wpadła ostatnio na kilka pomysłów, które mogą zmienić oblicze polskiego systemu edukacji. Czy rządzący odniosą się do pomysłów kobiety?

Marta Kaczyńska ostatnimi czasy coraz częściej pojawia się w prasie. Spokrewniona z szefem PiS prawniczka postanowiła ostatnio w prasie podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi polskiego systemu edukacji. Czy proponowane przez kobietę zmiany i regulacje znajdą odzwierciedlenia w zapisach prawnych i wprowadzą nowe segmenty do nauczania?

Marta Kaczyńska pisze o polskiej edukacji. Środowiska PiS w szoku

Bratanica prezesa partii rządzącej podzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi polskiego wymiaru nauczania w sprawach bezpłatnej pomocy prawnej. Według kobiety, wzorce korzystania z przysługującej każdemu obywatelowi pomocy prawnej powinny być wdrażane od najmłodszych lat życia. Kobieta swoimi pomysłami podzieliła się na łamach prawicowego "w Sieci', przypominając, że niedawno w wielu polskich szkołach odbywały się programy edukacyjne przedstawiające rozprawę między bajkowym Czerwonym Kapturkiem a Wilkiem. - Warte rozważenia byłoby wprowadzenie ogólnokrajowego programu edukacji prawnej dla najmłodszych, który docierałby do wszystkich szkół, któremu towarzyszyłyby organizowane już dziś przedsięwzięcia - napisała w swoim felietonie Kaczyńska. Kobieta nie stwierdziła jednak, czy taki program jest wystarczający, aby przekazać młodym Polakom przynajmniej podstawowy zasób wiedzy dotyczącej prawodawstwa i sądownictwa. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pomysł nie spodoba się władzy?

Rozszerzanie świadomości prawnej wśród najmłodszych Polaków może spotkać się ze stanowczym sprzeciwem ze strony posłów Prawa i Sprawiedliwości, jak też rządzących w postaci Jarosława Kaczyńskiego, którzy nadal pracują nad reformą wymiaru sprawiedliwości. Przypomnijmy, że jeszcze w wakacje 2017 roku w Polsce trwało wielkie zamieszanie spowodowane projektami zmian w polskim sądownictwie. Sam były premier był wtedy bardzo zaangażowany w problem, a z sejmowej piwnicy wyzywał posłów opozycji od "Zdradzieckich Mord" Czy szef Prawa i Sprawiedliwości zareaguje jakoś na postulaty głoszone przez jego bratanicę? A może poprze jej pomysły, pokazując Polakom, że jest bardzo otwarty na pozytywne zmiany, które mogłyby rozszerzyć świadomość prawną wśród Polaków? Jedno jest pewne, propozycje w zmianach w polskiej edukacji autorstwa Kaczyńskiej już teraz są przedmiotem wielkiej dyskusji wśród środowisk związanych z Prawem i Sprawiedliwością.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię
  2. Wstrząsające wyznania pracownika Biedronki. Opowiada, jak wygląda PRAWDA niezakłamana przez media
  3. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
  4. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News