Kaczyńska bierze się za wasze dzieci. Odważny pomysł rozwścieczył Polaków "Zacznij od swoich dzieci!"

Kaczyńska bierze się za wasze dzieci. Odważny pomysł rozwścieczył Polaków "Zacznij od swoich dzieci!"

Marta Kaczyńska dała się poznać nie tylko jako córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej, ale także jako felietonistka z ciętym piórem. 38-letnia prawniczka w ramach swojej rubryki w tygodniku "Sieci" co rusz publikuje teksty, które elektryzują opinię publiczną. Teraz jednak wpadła na pomysł, który naprawdę mocno wzburzył rodziców w całej Polsce.

Marta Kaczyńska bez wątpienia jest postacią, której nie trzeba przedstawiać nikomu w Polsce. Jedni ją krytykują bratanicę prezesa PiS, inni chcą brać z niej przykład. Niewiele jednak jest osób, które potrafią przejść obok niej obojętnie. Ci, którzy krytykują Martę Kaczyńską, wskazują głównie na to, że ta nie trzyma się zasad, którym sama hołduje w swoim życiu. W końcu trzy małżeństwa i dzieci z różnymi ojcami nie są w smak wielu konserwatywnym Polakom. Zwolennicy prawicy, którzy jednak z nią sympatyzują, chwalą sobie nieustępliwość Kaczyńskiej i jej siłę charakteru.

Marta Kaczyńska znów elektryzuje Polaków

Świetną pożywką dla krytyków oraz szansą na poznanie kolejnych pomysłów i poglądów Kaczyńskiej jest lektura jej rubryki w tygodniku Sieci. W ostatnim numerze periodyku Kaczyńska podjęła temat dość kontrowersyjny, z punktu widzenia tego, jak do niego podchodzi polska władza. Mowa bowiem o systemie prawnym. Swój felieton Kaczyńska rozpoczęła od słów "1 stycznia zaczęły obowiązywać przepisy rozszerzające krąg osób uprawnionych do uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej". Dalej w tekście nie brak pochwał pod adresem pomysłu, który wprowadziła władza, tak bardzo mieszająca w polskim systemie prawnym.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaczyńska bierze się za edukację

Jednak nie to rozwścieczyło Polaków, którym nie po drodze z obecną władzą. Tych szczególnie piekli fakt, że Kaczyńska zaproponowała, by dzieci prawa uczyć już w szkole. "Ogólnokrajowy program edukacji dla najmłodszych", bo tak go nazwała, miałby docierać do dzieci w całym kraju. - Warte rozważenia byłoby wprowadzenie ogólnokrajowego programu edukacji prawnej  dla najmłodszych, który docierałby do wszystkich szkół, któremu towarzyszyłyby organizowane już dziś przedsięwzięcia - oceniła Kaczyńska. Choć pomysł brzmi dość niewinnie, od razu wywołał negatywne reakcje, szczególnie ze strony opozycji. Rodzice zwracają uwagę na fakt, że i tak już ciężko i w wielkich bólach działająca edukacja w Polsce nie byłaby w stanie wziąć na siebie kolejnego, tak ważnego ciężaru. Co więcej, jak zaznacza wielu, wprowadzenie do systemu nauczania podstaw prawa przez władze, które łamią Konstytucję, jest bezczelnym absurdem. Dlatego też niektórzy radzą Kaczyńskiej, by ta "zaczęła najpierw od swoich dzieci".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Anna Przybylska ostatni wywiad. Wruszające słowa aktorki
  2. Popek i Robert M prowadzą wojnę! Wyjaśniamy o co chodzi
  3. Tomasz Mackiewicz: Dzieci himalaisty przeżyły koszmar po jego śmierci
  4. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  5. Beata Kozidrak: partner piosenkarki to tajemnicza postać. Kim jest?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News