Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające Źródło: Wikimedia Commons/KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH

Marta Kaczyńska znów przygląda się sporowi o katastrofę smoleńską, w której zginęli jej rodzice, Lech i Maria Kaczyńscy. Głos w sprawie kulis identyfikacji zwłok pary prezydenckiej zabrał... jej były mąż, Marcin Dubieniecki. W ostrym wpisie na Twitterze oskarżył prezydenta Andrzeja Dudę, który ze łzami wspomina czas po katastrofie smoleńskiej.

Marta Kaczyńska w jednej chwili straciła ukochanych rodziców. Ponad dziewięć lat temu, 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jego małżonką i 94 innymi pasażerami na pokładzie. Wszyscy zginęli.

Marta Kaczyńska nie ma łatwo. Jej były mąż atakuje prezydenta Dudę za jego wspomnienie katastrofy smoleńskiej

Katastrofa podzieliła polityków i Polaków jak chyba żadna inna kwestia. Kulisy tamtych dni do dziś przekładają się na naszą rzeczywistość.

Dowodzi tego niedawna aktywność prezydenta Polski. Andrzej Duda wręczał w miniony weekend sztandar wojskowy Pułkowi Reprezentacyjnemu Wojska Polskiego. W czasie uroczystości nawiązał do  lotu z 2010 roku i czynności, które wykonywał tuż po katastrofie.

- Tyle razy jestem wzruszony. Byłem wtedy w Moskwie. Jadąc z tamtejszego prosektorium jako minister towarzyszący trumnie prezydentowej, zdruzgotany i rozbity dojechałem na moskiewskie lotnisko. Rosyjscy żołnierze eskortowali trumnę. Tam stała nasza jednostka reprezentacyjna, piękna jak ze snu - mówił łamiącym się głosem Andrzej Duda.

Wydawałoby się, że w takiej chwili emocje nie są czymś wyjątkowym. Nagranie z wzruszającym się ze smutku prezydentem krąży już po sieci. Postanowił na nie odpowiedzieć Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej.

W osobliwym wpisie zaatakował prezydenta Dudę. Zarzucił, że działał on reprezentacyjnie i daleko od ciał ofiar, podczas, gdy sam Dubieniecki brał udział w identyfikacji Marii Kaczyńskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Boże co ten człowiek opowiada za głupoty. Andrzeju wtedy kiedy byłeś w Moskwie to ja identyfikowałem ciało Pani Prezydentowej osobiście, a Ty towarzyszyłeś jako Minister bratu Pani Prezydentowej. I nie wiem czy byłeś w prosektorium. Była na pewno ze mną Ewa Kopacz - napisał Dubieniecki.

Czy to oznacza, że prezydent "dopisał" sobie część historii? Dlaczego były mąż córki pary prezydenckiej postanowił zaatakować Andrzeja Dudę w tak wrażliwym dla Polaków temacie? Sprawa wydaje się niejasna, a rana smoleńska wciąż daje o sobie znać.

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu 
  3. Oficjalne: Tysiące emerytów nie dostanie "trzynastki"! Chodzi o ludzi, którzy spełniają jeden warunek
  4. Cały świat czeka na poród Meghan Markle. Wróżka miała wizję, która wmurowała Brytyjczyków
  5. Nie żyje najgorszy zwyrodnialec naszych czasów. Kanibal-pedofil z 12-latką smażył ludzi na patelni
  6. Przerażające kulisy rozwodu księżnej Diany. Przed wypadkiem próbowała popełnić samobójstwo
     

źródło: Twitter

Następny artykuł